וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

פרקליטת המדינה: "אנו חברה שסועה ומקוטבת שמתרגלת לניהול מאבקים בדרכי אלימות"

14.3.2001 / 12:06

עדנה ארבל אמרה את הדברים בכנס בנושא המאבק באלימות באשדוד; הוסיפה כי החלטת היועץ המשפטי לממשלה על סגירת תיק הנגבי היתה "החלטה אמיצה" שהתקבלה גם על דעתה

אמיר הלמר
ltpgt
פרקליטת המדינה, עדנה ארבל, אמרה היום כי "המאבק באלימות - אין חשוב ממנו על סדר היום הלאומי. אנו מחויבים לפעול, להציע ולחדש בנושא זה יומיום. נגע האלימות קיים בכל רבדי החברה ומכלה כל חלקה טובה.
lt/pgt

ltpgt
"אי אפשר להתעלם מכך שאנו חברה שסועה ומקוטבת אשר הולכת ומתרגלת לניהול מאבקים בדרכי אלימות. אלימות בבית, אלימות בבתי הספר, אלימות מילולית ואלימות פוליטית. הגענו לשיאים שלא העלינו על הדעת - רצח של תלמיד תיכון בידי חבריו בפרדס, מתוך שעשוע. לפני כשבועיים פגשתי את הוריו של הקורבן ואתה אינך יודע מה לומר להם. אתה יכול רק לעדכן אותם ולחבק אותם בשם החברה כולה".
lt/pgt

ltpgt
פרקליטת המדינה אמרה את הדברים בכנס בנושא המאבק באלימות שאירגנה משטרת ישראל בבית יד לבנים באשדוד.
lt/pgt

ltpgt
פרקליטת המדינה ציינה כי לפני כחודש התקיים מפגש של כל הגורמים העוסקים בנושא בבית הנשיא. גב' ארבל קראה לכל הגופים העוסקים במניעת אלימות להתלכד למאבק נגד התופעה. היא אמרה כי חשוב למצוא משאבים ותקציבים וליישם המלצות של ועדות אשר כבר דנו בנושא, ובכלל זה את תוכנית פרקליטת המדינה למלחמה באלימות.
lt/pgt

ltpgt
פרקליטת המדינה ציינה את פעילות הפרקליטות לקידום המאבק באלימות:
lt/pgt

ltpgt
הנחיית היועץ המשפטי ופרקליטת המדינה למתן קדימות בטיפול בתיקי אלימות.
lt/pgt

ltpgt
העלאת רמת הענישה על ידי הגשת ערעורים לבית המשפט.
lt/pgt

ltpgt
פעילות למעצר עד תום ההליכים של נאשמים במקרים שבהם קיימת סכנה לקורבנות.
lt/pgt

ltpgt
פעילות מרכזי הליווי לקורבנות אונס שליד הפרקליטות. בהקשר זה ציינה פרקליטת המדינה את הצורך בתקציבים נוספים ואת הרצון להרחיב את מעגל הליווי גם לקטינים.
lt/pgt

ltpgt
קידום נושא המאבק באלימות בחקיקה, בהשתלמויות ובפגישות עם חברי כנסת. בהקשר של חקיקה ציינה פרקליטת המדינה במיוחד את חוק זכויות קורבנות עבירה, שהתקבל לאחרונה בכנסת, ואשר מתמצת ומגלם בתוכו את העקרונות והזכויות אשר הפרקליטות סבורה כי יש להעניק לקורבנות.
ltbrgt
lt/bgtגוף להערכת מסוכנות לעזרת נשים מוכותltbgt
פרקליטת המדינה הדגישה כי יש חשיבות מיוחדת להקמת גוף להערכת מסוכנות, כפי שהוצע בתוכנית פרקליטת המדינה למלחמה באלימות: "אין כוונתי לגופים הקיימים כיום. כאשר אשה מוכה מגישה תלונה במשטרה, כוונתי היא שאותה אשה לא תצטרך לחזור אחר כך לביתה, לבעיות שהיא חשופה להן.
lt/pgt

ltpgt
"אני הייתי רוצה שאשה כזו תגיע לצוות מומחים שיידע לומר אם הפיתרון הוא מסלול של שיקום, במקרה הקל, או מסלול שבו עוצרים את הבעל ומרחיקים אותו. החברה צריכה לתת לאשה כזו את הפיתרון ולא לשלוח אותה הביתה להתמודד עם הבעיות".
ltBrgt
lt/bgtתיק הנגביltbgt
בתשובה לשאלות כתבים מחוץ לאולם הכנס התייחסה פרקליטת המדינה לנושא החלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיק החקירה נגד צחי הנגבי ולתיקי אישי ציבור בכלל: "תיקי אישי ציבור הם תיקים מורכבים ורבי חומר ראיות ועל כן באופן טבעי הדיון בתיקים מסוג זה נמשך זמן רב יותר. בתיק הנגבי ארכה החקירה זמן רב, נדרש זמן ללמוד את התיק, לדון בו, היו דעות שונות, פרקליטו של הנגבי ביקש שימוע אשר גם הוא ארך זמן".

פרקליטת המדינה אמרה כי החלטת היועץ המשפטי לממשלה על סגירת תיק הנגבי היתה החלטה אמיצה שהתקבלה גם על דעתה. "יש לדחות בתוקף ואני דוחה מכל וכל את הנסיונות לייחס ליועץ המשפטי שיקולים זרים בסגירת התיק. פרקליטים הציגו ליועץ המשפטי לממשלה קשיים לגבי סיכויי ההרשעה והביעו את דעתם באופן נחרץ, והיועץ המשפטי החליט לסגור את התיק. גם אני הייתי שותפה לדברים. אני חושבת שזו החלטה אמיצה", אמרה ארבל.
lt/pgt

ltpgt
פרקליטת המדינה ציינה כי קיימות נסיבות שבהן גם בית המשפט העליון משנה החלטות קודמות. היא המחישה את הדברים בהחלטתו של נשיא בית המשפט העליון להורות לשנות החלטות קודמות בפרשת הלבנונים שהוחזקו כ"קלפי מיקוח".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully