וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בעקבות המיתון: Miele תקצה כמחצית מהתקציב השיווקי לפעילות קד"מ ושיווק ישיר

14.3.2001 / 12:11

ההחלטה לשנות את האסטרטגיה נובעת הן מהמיתון והן מהשגת יעדי השנה שעברה להחדרת המותג לארץ באמצעות קמפיינים פרסומיים

נורית שר
ltpgt
חברת אלקטרה סחר, יבואנית מוצרי Miele בישראל, החליטה לשנות את אסטרטגיית השיווק של החברה לשנה הקרובה. לפיכך תקצה החברה כמחצית מתקציב השיווק והפרסום שלה לפעילות קד"מ בקרב אנשי מכירות בחנויות החשמל, ולפעילות שיווקית מול מעצבי דעת קהל ולקוחות.
lt/pgt

ltpgt
אמיר הורנשטיין, מנהל מותג Miele באלקטרה סחר, אמר ל-TheMarker.com כי ההחלטה לשנות את האסטרטגיה השיווקית נובעת משתי סיבות עיקריות. הראשונה קשורה בעובדה ש-Miele השיגה את היעדים של שנת 2000 בהחדרת המותג לארץ באמצעות קמפיינים של מודעות.
lt/pgt

ltpgt
הסיבה השנייה קשורה למיתון הצפוי השנה, שמחייב, לטענת הורנשטיין, קיצוץ בתקציבי פרסום תדמיתי, מעבר לעבודת שטח, והפניית יותר מאמצים למכירה. להערכתו, שיווק ישיר וקידום מכירות יהיו יעילים יותר להגברת מכירות החברה מאשר פרסום קונוונציונלי.
lt/pgt

ltpgt
תקציב הפרסום של החברה בשנת 2001 גדל ב-50% ועומד כעת על כמיליון שקל. מתוך סכום זה יושקעו 500 אלף שקל בתחום הקד"מ והשיווק הישיר. משרד הפרסום האחראי על הקמפיינים הפרסומיים של החברה הוא פוגל לוין. פוגל לוין 2 יהיה אחראי לביצוע מבצע קידום המכירות בשנה הקרובה.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו לא מפסיקים לגמרי את הפרסום. יש לנו מודעות קבועות שאנו מעלים ובמשך השנה נעלה פרסומים משותפים עם סוחרים ורשתות גדולות", אמר הורנשטיין. פוגל לוין יסייע ל-Miele גם בהחדרת קו המטבחים שלה, אליו נכנסה מחדש באמצע השנה שעברה.
ltbrgt
lt/bgtקו המוצרים האקסקלוסיווי לא ייפגעltbgt
Miele בנויה שיווקית משני קווים עיקריים - קו מוצרים אסטרטגיים הנמצא בכל החנויות ואצל כל הסוכנים, וקו אקסקלוסיווי המיועד לעשירון העליון. הורנשטיין מעריך כי המיתון לא יפגע בקו המוצרים האקסקלוסיווי, היות שזו אוכלוסייה שנפגעת פחות. ביחס לקו האסטרטגי הוא מוסיף: "כרגע אנו עומדים בקצב נכון לממש את היעדים שהצבנו לעצמנו השנה, אך ללא ספק יש האטה שמורגשת בחנויות".
lt/pgt

ltpgt
לדברי הורנשטיין, יותר ויותר חברות בשוק הישראלי מכירות בתועלת שבעבודת שטח ובקידום מכירות בקרב מעצבי דעת קהל, והיתרונות שיש לפעילות זו על פני פעילות פרסומית בלבד. "אנו לא מוותרים על הפרסום הקונוונציונלי, שיש לו תפקיד חשוב ביצירת תדמית החברה ובתמיכה במסרים מכירתיים, אלא משלבים אותו עם ערוץ שיווקי ממוקד ומפולח יותר".
lt/pgt

ltpgt
עם הופעת הידיעות הראשונות על המיתון בענף הפרסום העריך אורן מוסט, יו"ר איגוד המפרסמים, כי בתקופה הקרובה לא תהיה פגיעה בתקציבי הפרסום אך תהיה הסטה של מאמצי שיווק לכיוון ה"שטח" - לנקודות המכירה. "אני מניח שיהיו שינויים בתמהיל הפרסום, כשהפירמות יחפשו אפקטיוויות רבה יותר על חשבון מאמצים תדמיתיים", אומר מוסט.
lt/pgt

ltpgt
במסגרת הקד"מ Miele יוצאת השבוע במבצע תמריצים לאנשי מכירות, ותקיים פעילות לשילוט וקישוט נקודות מכירה. בנוסף תקיים החברה מבצע המיועד לאנשי מכירות בחנויות המורשות. בסיום המבצע ייבחרו אנשי המכירות המצטיינים ל-Miele Super Group וייצאו להשתלמות במפעלי החברה בגרמניה ולטיול ג'יפים בתאילנד.
lt/pgt

ltpgt
בעקבות השקת קו המטבחים, תקיים החברה פעילות שיווקית לחיזוק הקשר עם קהלי יעד ספציפיים, בהם אדריכלים, מעצבים וקבלנים, ותעדכן אותם מה חדש בחנויות החשמל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully