וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסטארט אפ Rayteq Photonic גייס 4.5 מיליון דולר מקרנות ההון סיכון פולריס ואסנד

14.3.2001 / 13:37

החברה, העוסקת בפיתוח רכיבים ומגברים אופטיים, מנהלת מו"מ להשלמת גיוס של 2.25 מיליון דולר נוספים

שירות TheMarker.com
ltpgt
חברת הסטארט אפ הישראלית רייטק (Rayteq Photonic Solutions) הודיעה היום כי השלימה את חלקו העיקרי של סבב גיוס ההון הראשון שלה, בהיקף של 4.5 מיליון דולר. בהשקעה השתתפו קרנות ההון סיכון הישראליות פולריס ואסנד, בחלקים שווים. בימים אלה מנהלת החברה מגעים לגיוס 2.25 מיליון דולר נוספים, שיביאו את הסבב להיקף של 6.75 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
רייטק הוקמה בינואר 2000 על ידי עוזי ערן, לשעבר חבר הנהלת אלאופ ומנהל אורבוטק ארה"ב, ועל ידי ד"ר ולדימיר סולודובניקוב. עד להשלמת הסבב הנוכחי מומנה החברה באמצעות השקעה של מיליון דולר, שהתקבלה מהמשקיע הפרטי ליאון וייסבין.
lt/pgt

ltpgt
החברה עוסקת בפיתוח רכיבים ומגברים אופטיים, שמטרתם לאפשר את הגדלת נפחי התעבורה בתשתיות סיבים אופטיים עד לסדרי גודל של 10 טרה-ביט לשנייה. הטכנולוגיה של רייטק, המוגנת על ידי פטנטים, מבוססת על מקורות לייזר רבי עוצמה, סיבי לייזר מיוחדים ומפצלים דינמיים לאנרגיה אופטית.
lt/pgt

ltpgt
לרייטק מרכז פיתוח בפארק תמר שברחובות ומעבדת פיתוח במוסקבה, המנוהלת ע"י ד"ר סולודובניקוב. בסך הכול היא מעסיקה כיום 23 עובדים ומשתפת פעולה גם עם מכון הסיבים של מוסקבה, שהינו בעל מוניטין עולמי בתחום הסיבים המיוחדים.
lt/pgt

ltpgt
לדברי יורי שושן, מנהל בקרן פולריס, "רכיבים בעלי ביצועים גבוהים הם אבני בניין קריטיות ברשתות האופטיות העתידיות. מגברים ורכיבים מבוססי לייזר הם אלמנטים מרכזיים בשדירה המרכזית של רשת האינטרנט וברשתות העירוניות. הצוות של רייטק והטכנולוגיות שהם מפתחים מאפשרים בניית מגברים בעלות נמוכה ובשקיפות רבה למשתמש, אשר נותנים מענה על צרכי השוק והלקוחות".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully