וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביהמ"ש ביטל פסילתה של מרקורי תעופה מהשתתפות במכרז התדלוק של רשות שדות התעופה

14.3.2001 / 17:37

קובע כי לא נפל כל פגם בערבות, ואף אם נפלה טעות היא ניתנת לתיקון, שכן עיקרון השוויון בין המציעות השונות לא נפגע

אמיר הלמר
ltpgt
שופט ביהמ"ש המחוזי בתל אביב, יהודה זפט, ביטל היום את החלטת ועדת המכרזים של רשות שדות התעופה לפסול את חברת מרקורי תעופה (ישראל) מליטול חלק במכרז התדלוק של של רשות שדות התעופה.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, עתרה מרקורי תעופה (ישראל),באמצעות עורכי הדין אייל רוזן ויהודה רסלר ממשרד עוה"ד י. רסלר ושות', לביה"ד לעניינים מינהליים לאחר שנפסלה ע"י ועדת המכרזים של רשות שדות התעופה מהמשך השתתפותה במכרז התדלוק בנמל התעופה בן גוריון.
lt/pgt

ltpgt
המכרז למתן שירותי תדלוק בנמל התעופה בן גוריון, המכונה גם מכרז "המפעיל השני", עניינו בהוספת מפעיל שני שייתן שירותי תדלוק בנמל התעופה מלבד למפעיל הנוכחי - חברת שירותי תעופה בע"מ, שבבעלות חברת פז, המספקת שירותים אלו באופן בלעדי מזה עשרות שנים. המכרז לפתיחת שוק התדלוק בפני מפעיל נוסף פורסם ע"י הרשות ביולי 2000.
lt/pgt

ltpgt
מרקורי תעופה (ישראל) הינה חברה שבשליטת תאגיד שירותי התידלוק האמריקאי, Marcury Air Group, וחברת שביט ובניו תעשיות מתכת העוסקת בייצור ואחזקה של מערכות תדלוק.
lt/pgt

ltpgt
הצעתה של מרקורי במכרז נפסלה בשל פגם מהותי כביכול שנפל בכתב הערבות שהגישה החברה. הפגם לטענת הרשות היה בכך שכתב הערבות הוצע לבקשת חברת שביט, מבלי שנאמר בו כי ניתן להבטחת ההתחייבות של מרקורי ישראל ושל חברת מרקורי האמריקאית.
lt/pgt

ltpgt
בהחלטתו מהיום, קובע השופט זפט כי לא נפל כל פגם בכתב הערבות שנתנה החברה, על אף שהוצאה אך על שמה של חברת שביט ובניו. זפט קובע כי מאחר שאחריותם של המציעים במשותף במכרז הינה ביחד ולחוד, אזי אי עמידה של אחד המציעים במשותף מטילה חבות על שאר המציאים במשותף, ולפיכך החשש מפני קשיים במימוש הערבות הבנקאית הם קשיים בעלמא.
lt/pgt

ltpgt
יתירה מכך, קובע השופט כי מאחר שהערבות נוסחה כך בתום לב, אזי על אף פגם כלשהו שנפל בה, במידה שנפל, יש להתיר לעותרת לתקן את הפגם מבלי לפסול את הצעתה. לטענתו, אין הדבר פוגע בעקרון השוויון, במיוחד כאשר הדבר נעשה עוד טרם פתיחת המעטפות ובחירת הזוכה במכרז.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully