וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גילת לוויינים החלה אתמול בפיטורי 275 עובדים

14.3.2001 / 17:04

דוברת החברה: פעילות המחקר והפיתוח בישראל חשובה לחברה, ונשתדל לצמצם את הפגיעה בה עד כמה שניתן

עינב בן יהודה
ltpgt
אזהרת הרווח של גילת לוויינים גררה הערכות לגבי פיטורים צפויים בחברה. היום אמרה דוברת החברה, דיאן ואנביבר, כי גילת מתכוננת לפטר כ-257 עובדים מתוך כ-1,500 המועסקים בה, וכי מרבית הפיטורים בוצעו כבר אתמול.
lt/pgt

ltpgt
מהחברה נמסר כי הפיטורים נעשים במסגרת קיצוץ הוצאות, על רקע אזהרת הרווח שפירסמה החברה השבוע. הקיצוצים יבוצעו בכל תחומי הפעילות של החברה. ואנביבר ציינה כי לא ניתן להתנבא לגבי כוונת החברה לבצע פיטורים נוספים בעתיד, אך הוסיפה: "פעילות המחקר והפיתוח בישראל חשובה מאוד, ונשתדל לצמצם את הפגיעה בפעילות זו עד כמה שניתן".
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים של גולדמן סאקס העריכו אתמול בדו"ח שפירסמו כי גילת לוויינים תיאלץ לקצץ את מצבת כוח האדם שלה ברחבי העולם במסגרת רה ארגון שהיא מבצעת, וזאת כדי להילחם בהוצאות התפעוליות שלה ההולכות ומאמירות.
lt/pgt

ltpgt
לפני יומיים פירסמה החברה את תוצאותיה לרבעון הרביעי של השנה, שאומנם הצליחו לעמוד בתחזיות האנליסטים, אולם היא הזהירה כי תוצאותיה לשנת 2001 יהיו נמוכות מהצפוי. הנהלת גילת לוויינים מצפה כעת להכנסות של 575 מיליון דולר בלבד ב-2001 - הכנסות הנמוכות בכ-15% מהתחזית הקודמת של גולדמן סאקס. גם הרווח למניה ב-2001 רחוק מתחזית בית ההשקעות: החברה מעריכה כי הוא יסתכם בדולר למניה, בעוד קודם לכן דיברה על רווח של לא פחות מ-2.7 דולרים למניה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully