וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יורם טורבוביץ': דסק"ש תתקשה להתאושש לפני שהמשבר בשוקי ההון והתקשורת יחלוף

14.3.2001 / 18:30

החברה פירסמה הערב אזהרת רווח ודיווחה על מחיקות והפסדים בהיקף של 230 מיליון שקל אותם תרשום ברבעון הרביעי של 2000

אילן מוסנאים
ltpgt
אחרי אזהרת הרווח לרבעון הרביעי שפירסמה היום דסק"ש , ביחד עם האחיות לקבוצת אי.די.בי, כלל תעשיות וכלל אלקטרוניקה, מעריך מנכ"ל החברה, יורם טורבוביץ', כי כל עוד המצב הנוכחי בשוקי ההון בעולם נמשך - החברה תתקשה לחזור לפסים חיוביים.
lt/pgt

ltpgt
דסק"ש, כידוע, דיווחה היום על מחיקות והפסדים בהיקף של 230 מיליון שקל, שתרשום ברבעון הרביעי של שנת 2000, בגין ירידה מהותית בשוויין של חלק מאחזקותיה, ועקב הרעה בפעילות של מספר חברות מוחזקות.
lt/pgt

ltpgt
טורבוביץ' מציין כי החברה שעיקר הפעילות שלה, מכוח האסטרטגיה שלה ומכוח אחזקותיה, היא בתחום תקשורת, נמצאת כיום במוקד הסערה בארץ ובעולם. לדבריו, דסק"ש מושפעת באופן ישיר מהמצב בשוקי ההון, ולכן תוצאותיה ברבעונים הבאים תלויות במצב בשוקי ההון, ובמיוחד בענף התקשורת העולמי שבימים אלו נמצא בשפל עמוק.
lt/pgt

ltpgt
מנכ"ל דסק"ש ציין כי החברה מושפעת לרעה גם מהמצב הבטחוני ומההאטה במשק, שהביאו לפגיעה בחלק מהחברות המוחזקות כמו קליל, טמבור, פולגת, תפרון, נכסים ובנין וכו'.
lt/pgt

ltpgt
טורבוביץ' סירב לפרט לגבי החברות שבגינן תבצע דסק"ש את ההפרשות על ירידת הערך, אך ציין כי הפרשה זו אינה כוללת את ההפסדים "על הנייר", בגין הצניחה שרשמה מניית גילת לוויינים בימים האחרונים.
lt/pgt

ltpgt
מקור נוסף לחולשה בדסק"ש בא מכיוון חברת הכבלים תבל, שהסבה לדסק"ש הפסד של כ-43 מיליון שקל ברבעון השלישי, ושל כ-86 מיליון שקל ב-9 החודשים הראשונים של השנה. לדברי טורבוביץ' תבל תתקשה להתאושש כל עוד שהרגולטור יתעקש למנוע זאת ממנה.
lt/pgt

ltpgt
לדבריו, המצב בו מצד אחד חלה ברבעונים האחרונים החרפה בתחרות "שמובלת על ידי בזק" מצד הלוויין, דבר שגרם לגידול עצום בעלויות החברה (בעיקר בעלויות רכישת התוכן שהוכפלו), ומצד שני לא נפתרת הבעיה הרגולטורית של חברות הכבלים המקשה על תפקוד החברות.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, טורבוביץ' ציין כי הוא מקווה שמינוי שר תקשורת חדש יביא לפתרון הבעיה, ובהנחה שלרגולטור אין רצון "לחסל" את הכבלים, הרי שהצפי הוא שבטווח הבינוני החברות ישובו להציג רווחים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully