וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שוק המט"ח: הדולר שינה כיוון במהלך המסחר והתחזק מעל ל-4.14 שקלים בעקבות הירידות בבורסה

14.3.2001 / 18:22

השער היציג נקבע על 4.142 שקלים; להערכת הסוחרים, הדולר לא יחצה את רמת ה-4.15 שקלים בימים הקרובים

ליאור כגן
ltpgt
עם פתיחת המסחר בשוק המט"ח התחזק השקל מול הדולר וירד מרמה של 4.13 שקלים, אולם בהמשך היום התהפכה המגמה בעקבות החוזים על הנאסד"ק, שהצביעו על נפילה של 3.5% במדד עם פתיחת המסחר.
lt/pgt

ltpgt
הציפייה לפתיחה שלילית בנאסד"ק גרמה לנפילות שערים חדות במניות הישראליות, והבורסה ומדד המעו"ף ירד בכ-4%. המגמה השלילית גרמה להזרמת ביקושים לדולר, ולפיחות של 0.2% בשקל לרמה של 4.1420 שקלים. יום המסחר התאפיין בטווח מחירים רחב של כ-2 אגורות בו נסחר הדולר, שנע בין 4.1280 שקלים ל-4.1480 שקלים.
lt/pgt

ltpgt
מחדרי העסקות של הבנקים נמסר כי מחזור המסחר היה גבוה מהממוצע בימים האחרונים. גם המסחר באופציות הדולר התאפיין בפעילות רבה, וכ-30 אלף אופציות החליפו ידיים במהלכו.
lt/pgt

ltpgt
הדולר, שבתקופה האחרונה לא הגיב לירידות החדות בנאסד"ק, התחזק למרות המרות הדולרים של החברות היצואניות, הממירות דולרים לתשלומי המע"מ של אמצע החודש. זרם ההמרות, שבד"כ גורם להיצע דולרים גדול, נבלע מול הביקושים המוזרמים למטבע האמריקאי.
lt/pgt

ltpgt
נראה כי משקיעים רבים נשברו היום, והחליטו להוציא את כספם מהבורסה ולרכוש דולרים. אך להערכת סוחרים בחדרי העסקות, הדולר אינו צפוי להתחזק מעל לרמה של 4.15 שקלים בימי המסחר הקרובים, אלא אם כן מגמת הירידות החדות בנאסד"ק תימשך.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully