וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גם אצל אודיוקודס הצרות באות בצרורות: אזהרת רווח שנייה לרבעון הראשון; המניה נחתכת ב-20%

14.3.2001 / 16:05

אודיוקודס תרוויח 7-5 ס' למניה, לעומת אזהרתה הקודמת כי תרוויח 13 ס'; ההכנסות בטווח של 15-13.5 מ' ד', לעומת הערכותיה כי תמכור ב-20 מ' ד' ברבעון הראשון

גתית פנקס
ltpgt
בסוף ינואר, לאחר פרסום תוצאותיה הכספיות של חברת אודיוקודס לרבעון הרביעי, היא העריכה כי תיאלץ להנמיך את תחזיותיה לרבעון הראשון של 2001 ולשנה כולה, ופירסמה תחזית קודרת ביותר. נראה כעת שגם הנהלת אודיוקודס לא הצליחה לקלוע לתחזיות, והיא מצטרפת כיום למועדון המתרחב בהדרגה של חברות שמספקות אזהרות רווח כפולות.
lt/pgt

ltpgt
אמש היתה זו חברת אם סיסטמס שהודיעה כי הופתעה מהעוצמה של ההאטה והשפעתה עליה, והיום מסתבר כי גם ההערכות הפסימיות ביותר של אודיוקודס לא יוכלו לצאת אל הפועל, שכן ההאטה בתעשייה בכלל ובתעשיית הטלקום בפרט היתה חזקה מן הצפוי.
lt/pgt

ltpgt
אודיוקודס תולה היום את האשם לאזהרת הרווח "בריבוע" בכך שההאטה בכלכלה מתמשכת ומתפשטת. "לאור האווירה השלילית בקרב חברות הטלקומוניקציה אנחנו, כמו חברות רבות אחרות בתעשייה, סובלים מהאטה רצינית ומעיכובים בהזמנות מלקוחות, ועל כן אנחנו נאלצים לשנות את התחזיות", אומר שבתאי אדלרסברג, מנכ"ל החברה.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, הוא הוסיף כי החברה נותרת בטוחה לגבי הטווח הארוך, הן מבחינת הטכנולוגיה שלה והן מבחינת קווי המוצרים שלה, ובעיקר מצמיחתו של שוק ה-VoIP. כעת נותר לראות בשיחת החברה עם המשקיעים והאנליסטים שתתקיים בעוד שעה קלה, כיצד היא תסביר את העובדה שהיא נאלצה לחתוך בצורה כה חמורה את ההערכות, והאם היא תאלץ לנקוט בצעדים דרסטיים לצורך קיצוץ ההוצאות התפעוליות שלה.
ltbrgt
lt/bgtמכירות של 13.5-15 מ' ד' בלבדltbgt
בשורת ההכנסות המצב אינו ורוד כלל, והחברה מעריכה כעת כי תמכור ב-13.5-15 מיליון דולר בלבד, בעוד לאחר פרסום התוצאות של הרבעון הרביעי הזהירה כי הן יהיו 20 מיליון דולר. אגב, גם תחזיות ההנהלה להכנסות של 20 מיליון דולר היוו מכה קשה מספיק, שכן ברוברטסון סטיבנס, למשל, קיוו להכנסות של 24.9 מיליון דולר ברבעון.
lt/pgt

ltpgt
כמובן, שיש לכך השפעה כואבת גם על השורה התחתונה, וכעת החברה מודיעה כי רווחיה למניה יסתכמו ב-7-5 סנט בלבד, וזאת בעוד ציפתה קודם לכן, בתחזית המונמכת גם כך, לרווחים של 13 סנט. ברבעון הרביעי, לשם השוואה, הצליחה החברה להרוויח 19 סנט למניה, וברוברטסון סטיבנס העריכו כי החברה תרוויח לא פחות מ-19 סנט למניה (לפני פרסום תוצאות הרבעון הרביעי), וכעת מדובר ברווח נמוך פי יותר מ-3.
lt/pgt

ltpgt
אודיוקודס מתמחה בהעברת קול על גבי IP ובפיתוח ושיווק רכיבי תקשורת עבור רשתות טלפוניה. קווי המוצרים של החברה כוללים מעבדי אותות, לוח מעגלים מודפס לתקשורת קול בפרוטוקול אינטרנט - VoIP, ומוצרים להעברת קול על גבי רשתות ATM. את המסחר היום פתחה החברה בשווי של 550 מיליון דולר, אולם מאז פתיחת המסחר היא נסחרת בירידה של כ-20%.
lt/pgt

ltpgt
כעת, לא נראה כלל כתסריט הגיוני שהחברה תוכל לעמוד בתחזית שסיפקה בינואר לפיהן הכנסותיה ל-2001 יהיו 97.7 מיליון דולר - מספר שישקף צמיחה של 36.1% משנה לשנה, או בהערכות כי תצליח להרוויח 31.9 מיליון דולר או 72 סנט למניה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully