וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יו"ר טרה לייקוס מכחיש שהשמיע הערות אנטישמיות

14.3.2001 / 20:59

החרם לכאורה, שהטיל יו"ר פורטל האינטרנט הרביעי בגודלו בעולם, על קיום עסקים עם יהודים גרם לזעם רב בקרב ארגונים יהודיים

רות שוסטר
ltpgt
אומנם רשת האינטרנט ידועה כמבצר חופש הדיבור, אבל הערות גזעניות בעיתונות הן עניין שונה לחלוטין.
lt/pgt

ltpgt
שבועות ספורים אחרי הארגון מחדש בדרגים הגבוהים של טרה לייקוס, פורטל האינטרנט הרביעי בגודלו בעולם, תבעה הקהילה היהודית בספרד את התפטרותו של יו"ר הפורטל, שלכאורה אסר על צוות המנהלים שלו לעשות עסקים עם יהודים. יו"ר פורטל האינטרנט, חואקים אגוט, דחה בתוקף את ההאשמות ונמסר כי הוא סירב להתנצל. הזעם שנגרם כתוצאה מכך דעך רק אחרי שהיו"ר הוציא הודעה לעיתונות, שבה נכתב שהוא מכחיש את כל הטענות באופן חד משמעי.
lt/pgt

ltpgt
במהדורה המקוונת של הדאו ג'ונס, דווח שמנהיגים יהודים בארה"ב ובספרד אמרו ביום שני שההודעה הרשמית של אגוט מספקת את דרישותיהם.
lt/pgt

ltpgt
בתחילת ההודעה לעיתונות שנמסרה על ידי אגוט נכתב, "אני דוחה מכל וכל את הדיווחים שמייחסים לי סדרה של הערות אנטישמיות. נוסף על כך שאני מכחיש את ההצהרות האלה לגמרי, יש בידי מכתבים של כל אחד מתריסר האנשים שהתלוו אלי באותו ערב, בו לכאורה השמצתי את הקהילה היהודית. כל אחד מהנוכחים שלח לי באופן אישי מכתב שמכחיש את ההאשמות".
lt/pgt

ltpgt
חסוס קאצ'ו, סופר וכתב כלכלי ספרדי מוביל, דיווח בשבועון הספרדי המכובד "Epoca Intereconomia", שבעת סעודה חגיגית שנערכה בחודש דצמבר, בהשתתפות גורמים בכירים בחברה, אמר אגוט שיהודים ניסו לרמות אותו בעסקים באופן עקבי. לכאורה, אגוט אסר על צוות המנהלים לבצע עסקים עם יהודים, וכפי שנמסר הוא העיר בעוקצנות שאם למישהו מחבריו לשולחן יש בעיות עם יהודים הם צריכים להגיד לו, כדי שדודניו הסיציליאנים יוכלו לטפל בהם.
lt/pgt

ltpgt
אף גורם בלתי תלוי אחר לא אישר מעולם את ההערות האלה. להיפך, דובר לייקוס, מיגל גרסום אמר בשיחת טלפון ל-TheMarker.com שכל הבכירים שנכחו בארוחה החגיגית הגישו הצהרות שמכחישות כל טענה כאילו נאמרו הערות כאלה. הוא הוסיף שהאיומים על חרם יהודי כנגד הפורטל טרה לייקוס התפוגגו אחרי ההצהרה של אגוט.
lt/pgt

ltpgt
"כל מי שהשתתף בארוחה אימת את הגירסה שלו, לפיה הוא מעולם לא אמר דבר כזה", הצהיר גרסום.
lt/pgt

ltpgt
חסוס קאצ'וס אמר ביום שני למהדורה המקוונת של הדאו ג'ונס, שהוא עומד מאחורי דבריו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully