וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנשיאה והמנכ"לית של eBay: "האינטרנט לא מת, הימים הטובים עוד לפנינו"

14.3.2001 / 21:19

מג וויטמן: "חברות אינטרנט רבות שראינו בעבר היו מושתתות על מודלים עסקיים אופטימיים מדי ולא מציאותיים"

נתן ליפסון
ltpgt
ltbgt
(לוס אנג'לס)
lt/bgt
"האינטרנט לא מת. יש הרבה שקורה באינטרנט. הימים הטובים עוד לפנינו" - כך אמרה היום מג וויטמן, הנשיאה והמנכ"לית את אתר המסחר האלקטרוני eBay (אי.ביי) 10003645-MRQ בפני אולם מלא בהרצאה שנשאה בתערוכת Internet World הנערכת בלוס אנג'לס.
lt/pgt

ltpgt
"אומרים לי שהאינטרנט חולה אבל הפציינט אינו חולה. מי שסבור כך סובל ממקרה קשה של קוצר ראייה", אמרה וויטמן.
lt/pgt

ltpgt
"חברות אינטרנט רבות שראינו בעבר", אמרה וויטמן, "היו מושתתות על מודלים עסקיים אופטימיים מדי ולא מציאותיים, אבל אפילו היום חברות האינטרנט יצרו עושר של יותר מ-500 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
"קחו לדוגמה את מה שקרה בתעשיית הרכבות במאה ה-19, בתעשיית המכוניות במאה ה-20 ובתעשיית המחשבים האישיים בתחילת שנות ה-80 של המאה הקודמת - כל אלה התפתחו על רקע גלים אדירים של ספקולציה, אבל מאוחר יותר התפנתה הדרך ליצירת חברות בריאות וצמיחה בת קיימא".
lt/pgt

ltpgt
"רבים שכחו שכלכלת האינטרנט ממשיכה לצמוח" אמרה וויטמן. לדבריה, כמות משתמשי האינטרנט צפויה לצמוח בקצב של 23% בשנה מדי שנה בשנים הקרובות. "אני לא מכירה הרבה תעשיות שבסיס הלקוחות שלהם צומח בקצב כזה. הצרכנים אימצו את האינטרנט במהירות רבה בהרבה מזאת שבה אומצה כל טכנולוגיה חדשה אחרת".
lt/pgt

ltpgt
אחד המכשולים העיקריים להאצת ההתפתחות בכלכלת האינטרנט, אומרת וויטמן, היא השימוש המצומצם עדיין בטכנולוגיות של פס רחב - לדבריה, רק כ-5% מהגולשים באינטרנט משתמשים בפס רחב.
lt/pgt

ltpgt
"כמות הזמן שגולשי פס רחב מבלים באינטרנט", אמרה וויטמן, "גדולה ב-61% מכמות הזמן של גולשים בחיוג. המחסור בחיבורים קבועים לאינטרנט (Always-On) פוגע קשות בצמיחה של חברות אינטרנט".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully