וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני על קומברס: "סוף סוף חברת טכנולוגיה עם חדשות טובות"

14.3.2001 / 22:40

ההנהלה צופה 40%-35% צמיחה, ואולם בגולדמן סאקס אומרים כי ייתכן שהיא תציג רק 30%-25% צמיחה, ולכן מורידים את דירוג המניה מ"רשימה מומלצת" ל"תשואת יתר"

גתית פנקס
ltpgt
מספר המלצות פורסמו היום על חברת קומברס לאחר פרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי אמש, לאחר סיום המסחר - תוצאות שהצליחו לעקוף את תחזיות האנליסטים בפעם ה-27 ברציפות. כל בתי ההשקעות מעדכנים את תחזיות הרווח וההכנסות כלפי מעלה, לאור ההערכות החדשות שסיפקה ההנהלה, והאווירה העולה מהדו"חות היא בהחלט אופטימית - מה, שאגב, לא מונע מהמניה לאבד בשעה זו 7%.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות סלומון סמית ברני מפרסמים היום דו"ח שכותרתו "סוף סוף - חברת טכנולוגיה עם חדשות טובות". האנליסטים ויקטור הלפרט ורובין נזרזדה מציינים כי הכנסות השיא של החברה, 346.6 מיליון דולר לרבעון הרביעי, היו הרבה מעל לתחזיות שלהם ל-330 מיליון דולר בלבד. גם בשורת הרווח הנקי הפתיעה החברה ב-2 סנטים מסורתיים, שעה שדיווחה על רווח של 41 סנט למניה, לעומת התחזית הממוצעת בוול סטריט לרווח של 39 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
בשורת ההכנסות החברה מתהדרת בצמיחה של 37.5% מהכנסות הרבעון המקביל, ושל 9% מאלה של הקודם. הצמיחה השנתית מרשימה אף היא והיא הסתכמה ב-2000 ב-34.6%. האנליסטים אף מגלים שביעות רצון מיוחדת מצבר ההזמנות של קומברס, שעומד כעת על 319 מיליון דולר, ולאור החוזק שמפגינה החברה גם בזמנים כאלה, הם מותירים למניה מחיר יעד של 120 דולר - 70% מעל למחיר הפתיחה של המניה היום, והמלצת "תשואת יתר".
ltbgt
בסלומון מעדכנים תחזיות כלפי מעלה
lt/bgt
בנוסף, בסלומון סמית ברני מעלים את תחזיות הרווח וההכנסות של החברה לשנה הקרובה, וכעת הם מדברים על הכנסות של 1.52 מיליארד דולר ורווח של 1.78 דולר למניה ב-2001 - עלייה מסוימת מהתחזית הקודמת, שדיברה על הכנסות של 1.5 מיליארד דולר ועל רווח של 1.76 דולר למניה. בשנה העוקבת ההכנסות צפויות להאמיר ל-1.875 מיליארד דולר והרווח יסתכם ב-2.12 דולר.
lt/pgt

ltpgt
"לאור המגמות המאקרו כלכליות, אנחנו רואים באופטימיות שהפגינה ההנהלה כראויה לציון מיוחד", אומרים בבית ההשקעות בהתרשמות מופגנת. הם אומנם מציינים כי החברה דיברה בדאגה בשיחת הוועידה על המכירות הנמוכות מן הצפוי של מכשירים ניידים בעולם ועל העיכוב בפרישת שירותי הדור השלישי, ואולם הם אומרים כי הם לא רואים בכך אופציה ריאלית לפגיעה קשה בחברה.
lt/pgt

ltpgt
למעשה, הם מציינים - כפי שכבר ציינו בעבר, יש לומר - כי הכנסות קומברס יהיו רגישות יותר להאטה הגורפת בכלכלה, שתקטין את היקף השימוש בטלפונים סלולריים, ואולם אין זה משנה היום לחברה אם היא מספקת שירותים ללקוחות המחזיקים במכשיריהם כבר שנתיים, או כאלה שהם "מצטרפים חדשים". לפי אותו היגיון, כך האנליסטים, יכולה קומברס לספק שירותים לרשתות תקשורת קיימות, שעליהן היא מיישמת את אותו מגוון אפשרויות שניתן לרשתות הסלולריות מסוג הדור השלישי, ואין היא חייבת "להמתין" עד לפרישת רשתות הדור השלישי.
ltbgt
בגולדמן אופטימים, אך מורידים המלצה על רקע חששות מהטווח הארוך
lt/bgt
גם מכיוון בית ההשקעות גולדמן סאקס נשמעים היום צלילים שנעימים וודאי להנהלת החברה, ובמיוחד הקביעה של בית ההשקעות כי מדובר ב"אחת ההנהלות הטובות ביותר" בהם הם נתקלו. עם זאת, לאחר שאמש "בעט" בית ההשקעות גולדמן סאקס את מניית גילת לוויינים מרשימת המומלצות שלו, הוא מוציא היום בצורה עדינה יותר את מניית קומברס מרשימה יוקרתית זו, לאור שינויים שעשויים לקרות בשווי של המניה.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו מאמינים שהמניה יכולה לחוות לחץ בטווח הקצר-בינוני", אומרים האנליסטים ומדרגים את המניה כ"תשואת יתר". המכפיל של קומברס היום הוא כ-40 על בסיס ההערכות של האנליסטים ל-2001 לצמיחה של 40%-35%. "ככלות הכל, מדובר בחברה מובילה ורווחית, שלה צפיות גבוהה יחסית".
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, לא מן הנמנע שהמכפילים ייתכווצו, אם אומנם החברה תצמח מתחת לתחזיות אלה.
האנליסטים אילן זיווטופסקי, שמעון לוי ואייב פינקלשטיין אומרים היום כי החברה העלתה את תחזיות הרווח לשנת 2001 "רק" בסנט אחד כלפי מעלה, נמוך ממה שהרגילה אליו את השוק בצורה היסטורית, וגם לאו זאת הם מפגינים גישה זהירה.
lt/pgt

ltpgt
הם מוסיפים, כי הפעם החברה לא העלתה את התחזיות ב-5%-4%, כפי שהיא רגילה לעשות אחרי כל שנה, אלא רק במעט יותר מ-1% בשורת הרווח הנקי ברבעון הראשון, והותירה את התחזית לשנה כולה בעינה. על כן, קיים סיכוי - כך שלושת האנליסטים - שקומברס תציג צמיחה רק של 30%-25% בטווח הקרוב.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully