וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מגזר הפיננסים הצטרף למניות הטכנולוגיה; ג'יי.פי מורגן איבד 7.7%

14.3.2001 / 23:59

סיסקו ירדה ב-5.3% בעקבות גל התחזיות הקודרות מפי מנכ"ל החברה ג'ון צ'יימברס; נקסטל התרסקה ב-28% בעקבות אזהרת רווח

גיא צ'אק
ltpgt
בימים האחרונים עסקו אמצעי התקשורת בירידות החדות בבורסת הנאסד"ק, אולם היום הצטרף גם מדד הדאו ג'ונס למפולת וירד ב-3.1% אל מתחת לרף הפסיכולוגי של 10,000 נקודות. בקרב מניות הבלו צ'יפ בלטו מניות הפיננסים לנוכח הערכה כי דירוג האשראי של 19 בנקים גדולים ביפאן עומד לרדת, ובעקבות דו"ח קשה של גולדמן סאקס על מצב הבנקים האירופיים. הנאסד"ק לא נותר מאחור - מדד מניות הטכנולוגיה ירד ב-2.1%.
lt/pgt

ltpgt
היום פורסם כי היקף המלאי בחברות האמריקאיות עלה בינואר ב-0.4% מעל לתחזיות, וכך חיזק את ההערכה כי המשק האמריקאי איננו ממהר לצאת מההאטה. היקף המלאי הסתכם ב-1.2 טריליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
את מצב הרוח הפסימי בשוק הטכנולוגיה חיזק מנכ"ל סיסקו , ג'ון צ'יימברס, שחיזק את תחזיתו הקודרת למגזר יצרניות התקשורת. לאחר שאמר בסוף השבוע שעבר כי ההאטה תימשך במהלך שני הרבעונים הקרובים, העריך היום צ'יימברס כי ההאטה עשויה לגלוש למחצית השנייה של שנת 2001. מניות החברה נסגרו בירידה של 5.3% ובעקבותיה ירדה נורטל ב-6.7% ואילו מניית JDS יוניפייז עלתה בחצי אחוז.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית ציוד הסלולר אריקסון המשיכה לצלול לאחר שאיבדה יותר מ-20% בשלושת ימי המסחר האחרונים. החברה מחקה ביומיים האחרונים כ-20 מיליארד משווי השוק שלה והיום נסגרה בירידה של 10%. ספקית שירותי הסלולר נקסטל הודיעה היום כי הכנסותיה לרבעון הראשון ייפגעו מההאטה בשווקים. בפגישה עם משקיעים אמר נשיא ומנכ"ל החברה, טים דונאהיו, כי החברה מתחילה להרגיש בהאטה בשוק האמריקאי, וכי הדבר יבוא לידי ביטוי בתוצאות הרבעון הראשון. מניית החברה התרסקה ב-29%.
lt/pgt

ltpgt
לוסנט הודיעה היום כי היא בוחנת מחדש את האסטרטגיה לגבי עסקי פתרונות התקשורת האופטית (Fiber Solutions Optical) שלה. בהודעה לעיתונות ציינה החברה כי היא בוחנת את מכירת עסקים אלה או כינון מיזם משותף עם חברה אחרת. שווי עסקים אלה נאמד ב-6-4 מיליארד דולר. הודעה זו מהווה זריקת עידוד למשקיעים אשר הביעו חשש מהחוב הגואה של החברה. מניות לוסנט איבדו 2%.
ltbgt
IBM היא יצרנית השרתים המובילה בעולם; מנייתה ירדה ב-3.5%
lt/bgt
היום פורסמו נתוני המכירות של שרתי מחשב ברחבי העולם. IBM היא היצרנית המובילה של השרתים עם נתח שוק של 23%, במקום השני סאן מיקרוסיסטמס עם 17%. בסך הכל עלו מכירות השרתים בשנת 2000 ב-7% והגיע ל-60 מיליארד דולר. מניותיה של שתי IBM וסאן ירדו ב-3.5% כל אחת. יצרניות השרתים הנוספות HP ודל איבדו 2% ואילו דל עלתה ב-2%.
lt/pgt

ltpgt
בשוק האינטרנט בלטה יאהו הודיעה היום על עזיבתו של סמנכ"ל המכירות, אניל סינג, בחודש מאי. סינג הוא החוליה האחרונה בשרשרת עזיבות של בכירים בפורטל האינטרנט. לפני מספר שבועות התפטרו מתפקידם מנכ"ל יאהו אסיה וראש החטיבה האירופית של החברה. מניות החברה איבדו 4.7%. מניות האינטרנט הנוספות רשמו ירידות חדות בעקבות הורדת התחזית לפירסום מקוון על-ידי האנליסט הנרי בלוג'ט: eBay (אי.ביי) 10003645-MRQ ירדה ב-0.9%, אמזון 10003642-MRQ ירדה ב-3.4% ואריבה הפסידה 7.7%.
lt/pgt

ltpgt
ירידות שערים במניות הבנקים איפיינו היום את המסחר במניות הפיננסים הן באירופה והן בארה"ב. ליהמן ברדרס איבדה 5.4%, גולדמן סאקס ירדה ב-4.1%, ג'יי.פי מורגן ירדה ב-7.7% ואמריקן אקספרס ירדה בשיעור דומה.
lt/pgt

ltpgt
אם לא די באזהרות של חברות הדוט.קום, הנה אזהרה שבאה מענקית המזון המהיר מקדונלד'ס. החברה פירסמה היום אזהרת רווח ל-2001 לנוכח מחלת הפה והטלפיים והפרה המשוגעת באירופה. המניה נסגרה בירידה של 0.9%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully