וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גדלים הסיכויים להורדת ריבית של 0.75% בארה"ב בשבוע הבא

15.3.2001 / 0:20

מומחים בשוק ההון מעריכים שבעקבות החולשה המסתמנת בשוקי העולם עולה הסבירות להורדת ריבית נוספת

דיוויד א. גפן
ltpgt
הכמות המטורפת של מניות שנמכרות בשוקי העולם הביאה את מומחי שוק ההון לדון ברצינות באפשרות שלאחר הפגישה בשבוע, הבא יוריד הבנק הפדרלי את הריבית ב-0.75%.
lt/pgt

ltpgt
גורמים שמשתתפים בפעילות השוק דרשו כבר לפני כמה ימים שהריבית תקוצץ ב-0.75%. אבל רק החולשה הפתאומית והנרחבת שנפלה על שוקי העולם הביאה לכך שכלכלנים ומומחים התחילו לאחרונה לראות את הורדת הריבית כאפשרות סבירה.
lt/pgt

ltpgt
טוני קרסנזי, יועץ השקעות ראשי עבור מילר טבק, אמר שהוא יוכל להבין את מקבלי ההחלטות בבנק הפדרלי, אם בשבוע הבא הם יחליטו על הורדת ריבית אגרסיווית של 0.75% ואפילו יותר, בשל הסכנה שבעיות השוק יכולות להיות הסימן הראשוני לחולשה מערכתית כוללת. לדבריו, "בגלל שאנחנו מודעים לחולשה הניכרת של מניות ברחבי העולם, הסיכויים לירידה של 0.75% עולים מפני שאנחנו עוסקים כאן בנושאים שנוגעים לכל המערכת העולמית. הסיכון המערכתי יכול להצדיק את הצעד הזה".
lt/pgt

ltpgt
בינואר הבנק הפדרלי הוריד פעמיים את הריבית, כל פעם במחצית האחוז, מ-6.5% ל-5.5%. הורדות הריבית היו אמורות לתת זריקת עידוד לכלכלה.
lt/pgt

ltpgt
באופן כללי, הבנק הפדרלי אינו רואה בצורה חיובית מצב בו נוצר הרושם כאילו החלטות המדיניות שלו נקבעות בהתאם לפעילות בשוק המניות. אבל הבנק הפדרלי כבר נקט בצעדים אגרסיוויים כדי להדוף את המיתון, וכעת ייתכן שהבנק הפדרלי ינקוט בצעד נוסף, מאחר שגורמים בשוק הכספים מצפים שיוריד את הריבית בצורה ניכרת.
lt/pgt

ltpgt
ייתכן שהורדת הריבית תעודד את הצרכנים ותחזיר להם את האמון בכלכלה. אף על פי כן, הצעדים שהבנק הפדרלי יבחר לבצע לא ישפיעו באופן מיידי על הכלכלה, היות שבדרך כלל הורדות ריבית מתחילות לתת את אותותיהן חצי שנה עד תשעה חודשים לאחר שבוצעו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully