וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד בשורות רעות מבית אי.די.בי: בנק דיסקונט מפרסם אזהרת רווח חמורה - עבר ב-2000 להפסד

15.3.2001 / 8:43

המעבר להפסד - בעקבות גידול בהפרשות לחובות מסופקים בענפי הנדל"ן והמלונאות והוצאות בגין פרישה מוקדמת של מאות עובדים

אלי דניאל
ltpgt
בנק דיסקונט , המוחזק בשיעור של כ-13% ע"י אי.די.בי אחזקות 736579-MRQ ובשיעור של כ-60% ע"י נכסים מ.י, פירסם היום אזהרת רווח חמורה לרבעון הרביעי.
lt/pgt

ltpgt
הבנק הודיע כי במהלך הכנת הדו"חות הכספיים ליום 31 בדצמבר 2000, שטרם הושלמה, מסתמנת ירידה מהותית ברווח הנקי המאוחד בשנת 2000, ומעבר להפסד בשנה זו. יש לציין, כי במהלך תשעת החודשים הראשונים של שנת 2000 רשם הבנק רווח של 89 מיליון שקל, כך שההפסד שיירשם ברבעון הרביעי צפוי להיות גבוה יותר.
lt/pgt

ltpgt
בבנק מציינים כי המעבר להפסד נובע ממספר גורמים, ובכללם גידול בהפרשות לחובות מסופקים, גידול בהוצאות בגין פרישה מוקדמת בעקבות תוכנית לפרישתם של כ-500 עובדים.
lt/pgt

ltpgt
הגידול המשמעותי בהפרשה לחובות מסופקים, יהיה בעיקר בענף הנדל"ן ובענף המלונאות. בבנק מציינים כי מדובר בהפרשות נוספות בתיקי לווים שקיבלו אשראי לנדל"ן באמצע שנות התשעים. לווים אלה הוגדרו בעבר כבעייתיים, וההפרשות הנוספות נדרשות לאור שחיקת הביטחונות וירידה בכושר ההחזר של הלווים, נוכח ההאטה בפעילות הכלכלית במשק והעמקת המשבר בענפי הנדל"ן והמלונאות.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, הבנק נפגע מאי רישום מסים נדחים בגין הפסדים שוטפים לצרכי מס הכנסה, שנצברו במהלך שנת 2000.
lt/pgt

ltpgt
אזהרת רווח זו אינה הראשונה של הבנק בגין שנת 2000. כזכור, בטרם פורסמו תוצאות הרבעון השלישי של שנת 2000, פירסם הבנק בחודש נובמבר 2000 אזהרת רווח דומה. בסופו של דבר, דיווח הבנק ברבעון השלישי על הפסד של 32 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully