וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אנליסטים מעריכים כי בריטיש טלקום תמכור את החזקותיה בג'פאן טלקום לוודאפון

15.3.2001 / 8:53

וודאפון, המחזיקה כבר ב-25% ממניות ג'פאן טלקום, הביעה עניין ברכישת 20% נוספים מהחברה אותם מחזיקה בריטיש טלקום

יהודה שויצר
ltpgt
גוברות ההערכות כי וודאפון, חברת הסלולר הגדולה בעולם, תרכוש מבריטיש טלקום את החזקותיה בחברת הסלולר היפאנית ג'פאן טלקום. וודאפון, המחזיקה כבר ב-25% ממניות ג'פאן טלקום, הביעה עניין ברכישת 20% נוספים מהחברה אותם מחזיקה בריטיש טלקום.
lt/pgt

ltpgt
וודפאון היא בעלת המניות הגדולה בחברת הטלקום השלישית בגודלה ביפאן. בדצמבר 2000 רכשה וודאפון 15% תמורת 2.1 מיליארד דולר ולפני מספר שבועות רכשה 10% נוספים מ-AT&T תמורת 1.4%. שווי השוק של ג'פאן טלקום עומד על 13.5 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
שווי השוק הסלולרי ביפאן מוערך כיום ב-70 מיליארד דולר והחברות הבינלאומיות מביעות עניין הולך וגובר בשוק. יפאן תהיה המדינה הראשונה שבה יושקו שירותי הסלולר של הדור השלישי; ההשקה צפויה בסוף שנת 2001.
lt/pgt

ltpgt
אנליסטים מעריכים כי לנוכח חובותיה העצומים בריטיש טלקום תהיה חייבת למכור נכסים. החברה הציבה לעצמה מטרה לקצץ את חובה ב-14 מיליארד דולר עד סוף השנה. למרות שהצהירה בעבר כי אין בכוונתה למכור את אחזקותיה בחברה היפאנית אנליסטים מעריכים כי לחברה לא תהיה ברירה.
lt/pgt

ltpgt
וודאפון הבריטית פועלת ב-26 מדינות ברחבי עולם ויש לה 78.7 מיליון מנויים. וודפאון היא החברה האירופית היחידה שהצליחה להתגבר על חובות הענק ולממן רכישות השנה. בשנה שעברה מכרה וודאפון נכסים בשווי 50 מיליארד דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully