וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקדונלד'ס מפרסמת אזהרת רווח בעקבות מחלות הפה והטלפיים והפרה המשוגעת באירופה

14.3.2001 / 16:30

החברה הנמיכה את תחזיות הרווח ל-2001 ב-5-4 סנט למניה; ציינה כי עם פרוץ המחלות ירד היקף מכירותיה באירופה בשיעור ניכר

יהודה שויצר
ltpgt
ענקית המזון המהיר מקדונלד'ס (סימול MCD) מאששת את החששות ומפרסמת אזהרת רווח ל-2001. החברה הודיעה כי לנוכח הבעיות באירופה, כלומר מחלת הפה והטלפיים והפרה המשוגעת, היא נאלצת לקצץ את תחזיות הרווח ב-5-4 סנט למניה. החברה ציינה כי עם פרוץ המחלות ירד היקף מכירותיה באירופה בשיעור ניכר.
lt/pgt

ltpgt
החברה מעריכה כי ברבעון הראשון תרשום רווח של 30-29 סנט למניה, נמוך בסנט מהתחזיות המוקדמות.
lt/pgt

ltpgt
כבר אתמול העריכו אנליסטים כי מקדונלד'ס תחמיץ ככל הנראה את תחזיות הרווח לרבעון הראשון. הסיבות לירידה הצפויה ברווחיות היא המאבק המתמשך במחלת הפרה המשוגעת באירופה, והתחרות הגוברת בשוק האמריקאי.
lt/pgt

ltpgt
חברת המסעדות הגדולה בעולם הודיעה כי רווחיה יצמחו ב-15%-10%, ההערכה הפסימית של האנליסטים ל-2001. בתחילת השנה המשיכה מקדונלד'ס להוריד את תחזיות הצמיחה, הפעם ל-13%-10%. ברבעון האחרון של 2000 דיווחה מקדונלד'ס על ירידה של 7% ברווחים.
lt/pgt

ltpgt
מחלת הפרה המשוגעת, מחלה קטלנית המשפיעה על תפקוד המוח, אובחנה בבקר בכמה משוקי המפתח של החברה, ביניהם צרפת וגרמניה. הדאגות הציבוריות מבקר נגוע גברו באירופה לאור התחזקות מחלת הפה והטלפיים, מחלה מדבקת במיוחד שהתפשטה מבריטניה לאירופה כולה.
lt/pgt

ltpgt
מארק קלינווסקי ממריל לינץ' העריך כי התיקון במחיר המניה לא יהיה משמעותי. אתמול פירסם קלינווסקי הודעה, בה ציין כי ההתאוששות של ביטחון הצרכנים בגרמניה בכל הנוגע למחלת הפרה המשוגעת היתה איטית מהצפוי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully