וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוזמה לא מוצלחת: חשד לאי סדרים כספיים בשלד הבורסאי יוזמה

15.3.2001 / 10:57

קופת החברה נמצאה ריקה; חברה הקשורה לבעלי השליטה חייבת 8-4 מיליון שקל; ומתברר כי יוזמה חילקה צ'קים בנסיבות לא ברורות

שלומי גולובינסקי
ltpgt
יממה לאחר שהתבשרנו על 6 מיליון שקל שנעלמו מקופת טריידקל מסיבה לא ברורה, מגיע תורה של החברה האחות, השלד הבורסאי יוזמה , לדווח על חשש לאי סדרים כספיים.
lt/pgt

ltpgt
ביוזמה מדווחים כי מבדיקה ראשונית שערך הדירקטוריון עולה כי לחברה אין כלל מזומנים, וקיימים חששות לאי סדרים בניהול החשבונות הכספיים שלה. יתרת המזומנים בסוף הרבעון השלישי של 1999 הסתכמה ב-123 אלף שקל.
lt/pgt

ltpgt
בעיקר מתייחסים ביוזמה לסדרה של עסקות שנערכה בין חברה פרטית בשם א.ל לקט, שבשליטת יצחק לוזון ודינה לילוף, ליוזמה, שנשלטה באותה עת על ידי אהרון לילוף. לקט סיפקה ליוזמה מוצרי חשמל ביתיים, אותם שיווקה יוזמה בעיקר לוועדי עובדים ולסיטונאים.

ביוזמה מעריכים כי יתרת חובה של לקט ליוזמה מסתכם ב-8-4 מיליון שקל. מבדיקות ראשוניות עולה עוד כי העסקות בין יוזמה ללקט בוצעו ביוזמתו של אהרון לילוף.
lt/pgt

ltpgt
ביוזמה מעריכים כי לחברה יתרת התחייבויות של 2.5-2 מיליון שקל. יתרה זו כוללת תביעות מצד מחזיקי צ'קים של החברה, שנסיבות הימצאות הצ'קים בידם אינה ברורה.
lt/pgt

ltpgt
גם במקרה של יוזמה מופיעות אותן דמויות מטריידקל. רו"ח אבי תורג'מן (שגם חבר בדירקטוריון החברה) עורך את הבדיקה, ומשרד רו"ח של רמי אריה, אחראי על הביקורת של ספרי החברה.
lt/pgt

ltpgt
ליוזמה החזקה במספר חברות סטארט אפ כמו ג'י אל וור ואפ.אפ.קאפיטל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully