וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדד סביבת האינפלציה של נשואה זנקס נותר ללא שינוי: 1.9%

15.3.2001 / 13:10

ריבית בנק ישראל צפויה לרדת בסוף החודש ב-0.2%; הריבית הריאלית תעמוד על 5.8%

גולן פרידנפלד
ltpgt
מדד סביבת האינפלציה של נשואה זנקס נשאר ללא שינוי ועומד ברמה של 1.9%. המדד מורכב מ-4 פרמטרים: תחזית החזאים, ציפיות בשוק ההון, האינפלציה הבסיסית והאינפלציה המשתקפת מהנתונים על כמות הכסף במשק, ושבהם חלו שינויים קלים השבוע.
lt/pgt

ltpgt
תחזית האינפלציה של החזאים עלתה ל-2.4%, לעומת 2.3% בשבוע שעבר. בנשואה מציינים כי אחד החזאים המרכזיים בשוק עידכן את הערכת האינפלציה שלו כלפי מעלה.
lt/pgt

ltpgt
האינפלציה המשתקפת מנתוני כמות הכסף במשק עלתה ל-2.9% לעומת 2.8% בשבוע שעבר. נתוני אמצעי התשלום לחודש פברואר מצביעים על קצב גידול ב-12 החודשים האחרונים של כ-12.5%, לאחר קצב גידול מתון יותר, של כ-7.5% בחודשיים הקודמים.
lt/pgt

ltpgt
בשאר הפרמטרים של מדד סביבת האינפלציה לא חל שינוי, ובנשואה סבורים כי סביבת אינפלציה של 1.9% משמעותה ריבית ריאלית של 5.8% מסתמן תהליך ברור של ירידה בריבית הריאלית במשק זאת כתוצאה מיציבות יחסית בסביבת האינפלציה, ותהליך זה צפוי להימשך בשנה הקרובה.
lt/pgt

ltpgt
בנשואה מציינים כי כל הגורמים החשובים בקביעת מדיניות מוניטרית תומכים בהמשך הורדת הריבית: אינפלציה בסיסית נמוכה, ציפיות אינפלציוניות בשוק ההון, ובקרב החזאים תחזיות נמוכות וסימנים ברורים להאטה בפעילות הכלכלית, כך שכל אלו, לההערכת כלכלני נשואה, יביאו להורדת הריבית בשיעור של 0.2% בסוף החודש.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully