וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מיזוגים נוספים מתבשלים בענף הטלקום בארה"ב: בל סאות וספרינט; וורלד קום ו-SBC

15.3.2001 / 14:02

הקונסולידציה נמשכת בעקבות התחרות העזה בשוק האמריקאי

דפנה מאור
ltpgt
מגמת המיזוגים שהשתלטה על שוק הטלקום האמריקאי נמשכת.
lt/pgt

ltpgt
לפי דיווח של "וושינגטון פוסט", נמצאות מספר חברות במו"מ למיזוג. ענקית הטלקום בל סאות שוקלת את רכישתה של חברת האלחוט ספרינט; SBC, חברת הטלפון הגדולה ביותר במערב התיכון, קליפורניה וטקסס, שוקלת את רכישתה של חברת שיחות החוץ וורלד קום.
lt/pgt

ltpgt
מאז התפצלה AT&T בשנת 1984 ל-7 חברות טלפון מקומיות (בייבי בלס) עבר שוק הטלקום האמריקאי תהפוכות רבות. בשנות ה-90 המאוחרות נפוצו מיזוגים, פירוקים והקמות מיזמים משותפים במגמה כללית של קונסולידציה. עם זאת, שוק התקשורת הפך רווי בחברות רבות לאחר שנפתח לפעילות חברות התקשורת הקטנות החדשות: ה-CLECs.
lt/pgt

ltpgt
התחרות העזה הובילה לירידה ברווחיותן ולמשבר הידוע שמוטט כבניין קלפים את שוק ציוד התקשורת בארה"ב ובעולם.
lt/pgt

ltpgt
לפי הדיווח של ה"פוסט", השיחות בין SBC לוורלד קום התקיימו לפני מספר שבועות, בינתיים ללא תוצאות. לעומת זאת, בל סאות נמצאת במו"מ פעיל לרכישת ספרינט, המפעילה רשת אלחוט ארצית. אם אכן ייצא המיזוג אל הפועל, עשויה בל סאות למכור את החזקותיה בחברת האלחוט סינגולר וויילרס, כתנאי לאישור המיזוג.
lt/pgt

ltpgt
בין המיזוגים שהתבצעו מאז הועבר חוק הטלקומוניקציה ב-1996 אפשר למנות את רכישת Nynex על ידי בל אטלנטיק ב-1997, שלאחריה רכשה אטלנטיק את GTE והפכה לורייזון, חברת הסלולר הגדולה בארה"ב (אחריה נמצאת ספרינט); SBC רכשה את פסיפיק בל ו-Ameritech; קווסט קנתה את US ווסט; ורק בל סאות נשארה עצמאית.
lt/pgt

ltpgt
אך AT&T לא סיימה את הפיצול שלה ב-1984. בשנת 1996 פיצלה החברה את יצרנית הציוד NCR ואת לוסנט 10003648-MRQ. חברת AT&T עצמה הודיעה בסוף השנה שעברה כי היא מתכוונת להתפצל ל-4 חברות שונות. לוסנט עצמה מתכוונת להפריד את חטיבת ציוד האופטיקה Agere ואת חטיבת הרכיבים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully