וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אלטשולר שחם השתלט על כימניר - מחזיק ב-72% ממניות החברה

15.3.2001 / 16:37

בידיו אופציה להגדיל החזקותיו ל-80% ביום א'; חתם על הסכם המחייב אותו להמשיך ולהעסיק את טייסי כימניר בעתיד

שלומי גולובינסקי
ltpgt
חודשיים לאחר שנכנס להשקעה בחברה, השלים בית ההשקעות אלטשולר שחם, שבשליטת גלעד אלטשולר וגלעד שחם, את ההשתלטות המלאה על חברת שירותי התעופה כימניר . אלטשולר הגיעה היום להחזקה של כ-72% ממניות החברה, ובידיה אופציה להגדיל את החזקותיה עד לכ-80% ממניות החברה ביום ראשון הקרוב.
lt/pgt

ltpgt
אלטשולר רכשה את המניות משורה של טייסים שהחזיקו במשותף בבעלות על החברה, בהם גם יו"ר דירקטוריון החברה, אילן סלע, שהחזיק ב-5.2% ממניות החברה. בסה"כ השקיעה כעת אלטשולר 2.5 מיליון דולר בהגעה לשליטה בחברה.
lt/pgt

ltpgt
סלע אומר היום כי בעלי המניות של החברה קיבלו הצעה טובה לרכישת מניותיהם במחיר הגבוה ב-10% ממחיר המניה בבורסה, ולכן החליטו להיענות להצעה. סלע אומר עוד כי כל הטייסים חתמו על הסכם שישמור על המשך העסקתם בחברה בתנאים בהם הם עובדים כיום.
lt/pgt

ltpgt
לדברי סלע, אלטשולר שחם לא שיתף אותם בתוכניות העתידיות לגבי החברה, אולם הוא מוסיף: "אנחנו מניחים שיש צורך בקיום החברה".
lt/pgt

ltpgt
כימניר עוסקת במתן שירותי טיס בארץ, הכוללים הובלת נוסעים ומטענים, ריסוס חקלאי, כיבוי שריפות, צילום אווירי, טיסות סיור ותחזוקת והקמת קווי כוח. בנוסף, מחזיקה החברה ב-85 אלף מניות של חברת וייו 10003286-MRQ , מקבוצת דווידי גילה. שווי החזקה זו נאמד כיום בחצי מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
כימניר סיימה את שלושת הרבעונים הראשונים של השנה עם רווח נקי של מיליון שקל במחזור של 50 מיליון שקל. הרבעון האחרון של השנה אמור להיות חלש במיוחד, משום שהחברה דיווחה לאחרונה לבורסה על כוונה לבצע מחיקה של 6 מיליון שקל מחוב של לקוח שלה, הקשור לפעילות שכימניר שותפה לה באסיה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully