וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האנליסטים חלוקים לגבי עתיד מיקרון

15.3.2001 / 20:50

בר סטרנס הוריד את המלצתו ואת התחזיות למניית יצרנית שבבי הזיכרון, בעוד שמריל לינץ' הותיר את המלצתו על כנה וצופה שיפור בביצועי המניה

TheStreet.com
ltpgt
ltbgt
מאת דן ברנסטיין
lt/bgt
זה לא יוצא דופן שאנליסטים מציפים מניה בדו"חות שליליים, לאחר שהחברה מדווחת על חדשות רעות. אין בכך כל הפתעה. עם זאת, זה יותר משעשע לצפות באנליסטים שמפרסמים באותו יום המלצות סותרות לגבי מניה. המטרה היום - מיקרון (סימול MU).
lt/pgt

ltpgt
אנליסט מריל לינץ', ג'ו אושה, ואנליסט בר סטרנס, צ'ארלס בוצ'ר, מסכימים לגבי נתוני היסוד של יצרנית שבבי הזיכרון מיקרון ומגזר המוליכים למחצה ככלל. אושה כתב כי ייתכן שצפויה תפנית במגזר המוליכים למחצה. כמוהו, כתב בוצ'ר כי "ייתכן שמחירי שבבי DRAM הגיעו לתחתית, מה גם שהיקפי המלאי של יצרני המחשבים האישיים נמוכים". יצרני השבבים סבלו מפגיעה קשה בעסקיהם, עקב הירידה בביקוש למחשבים אישיים.
lt/pgt

ltpgt
כשמדובר במיקרון, ההבדל נעוץ באופן שבו השינויים בתנאי השוק ישפיעו על החברה. בוצ'ר הוריד את ההמלצה שלו ליצרנית השבבים מ"קנייה" ל"אטרקטיווי" והוריד את התחזיות שלו לרווחי החברה ברבעון הראשון. כמו כן, הוריד את התחזית שלו לחברה בשנת 2001 מרווח של 76 סנט למניה לרווח של 65 סנט למניה. בוצ'ר קבע מחיר יעד של 55 דולר למניה, עם "סיכון אפשרי לירידה עד מחיר של 30 דולר".
lt/pgt

ltpgt
אושה טען כי הגידול בביקוש יפעל לטובת מיקרון. הוא הותיר על כנה את המלצת ה"קנייה" שלו, וכתב כי "יציבות המחירים עשויה להוביל לשיפור בביצועי מניית החברה". אושה קבע למניה מחיר יעד של 70 דולר.
lt/pgt

ltpgt
מיקרון צנחה ביותר מ-50% מאז חודש יולי האחרון. המניה התאוששה קצת לאחרונה, ורשמה עלייה של 6% בשבוע האחרון, ועלייה של יותר מ-27% מאז תחילת החודש.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully