וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קומברס: חברה מצוינת או תנאי שוק קשים? האנליסטים מתלבטים

15.3.2001 / 21:29

בפייפר ג'פרי מותירים המלצת "קנייה חזקה" למניה, אך באוסקר גרוס ממליצים להיזהר וקובעים "תשואת יתר"

גיא ימין
ltpgt
בפייפר ג'פרי מצטרפים היום לשורת בתי ההשקעות שכבר פירסמו דו"חות בנוגע לקומברס לאחר פרסום תוצאותיה שלשום לאחר המסחר. האנליסטים מגדירים את התוצאות כ"מרשימות" ומותירים את המלצת ה"קנייה חזקה" למניה על כנה.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות סבורים כי לקומברס צפויות הזדמנויות טובות להגדלת טווח הפעולה שלה, במקביל לגידול במספר ספקי השירות (בעיקר בתחום הוויירלס) הנזקקים לשירותי ערך מוסף. "זו הזדמנות קנייה מצוינת", אומרים האנליסטים, במיוחד אם מחיר המניה יירד מתחת ל-65 דולר.
lt/pgt

ltpgt
ירידות של כ-2.5% מביאות את המניה למחיר של 65.3 דולר, כך שבקרוב מאוד ניתן יהיה לראות אם ההמלצה של פייפר ג'פרי אכן תמומש ע"י ציבור המשקיעים.
lt/pgt

ltpgt
ובהתאם, מעלים בפייפר ג'פרי את תחזית ההכנסות ל-2001 ב-9% ל-1.51 מיליארד דולר, ואת תחזית הרווח למניה ל-1.78 דולרים, תוספת של סנט אחד לעומת ההערכות המוקדמות.
lt/pgt

ltpgt
את מחיר היעד, עם זאת, מורידים גם בפייפר ג'פרי, ל-95 דולר, במקום 130 דולר קודם לכן, ותולים זאת בירידה בהוצאות על IT מצד לקוחותיה של קומברס, ובתחזית השמרנית יחסית למסורת של הנהלת החברה לגבי אחוזי הצמיחה ב-2001 וב-2002.
ltbrgt
lt/bgtלקומברס בסיס לקוחות רחבltbgt
האנליסטים אדוארד ג'קסון, דיוויד הוקס ודרק ויילדר מרוצים ממספר מגמות שאיפיינו את קומברס ברבעון הרביעי, ומציינים בהן את בסיס הלקוחות הרחב של החברה. עם 260 לקוחות מתחום הוויירלס, שהיווה כ-80% ב-2000, ועם תוספת של 10 לקוחות ברבעון הרביעי לסך כולל של 360 לקוחות, קומברס אינה חשופה יחסית לפגיעה גם במקרה של הידרדרות הכלכלה.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף הצליחה קומברס לשמור על שולי רווח גבוהים, ואלה הגיעו ל62.6% ברבעון, עלייה קלה לעומת הרבעון המקביל. בפייפר צופים כי שולי הרווח יישמרו גם השנה, כי קומברס נהנית מהזמנות חוזרות של לקוחות ותיקים. גם צבר ההזמנות של החברה גדל, והסתכם בכ-320 מיליון דולר, עלייה של 9% לעומת הרבעון המקביל.
ltbrgt
lt/bgtבאוסקר גרוס קובעים המלצת "תשואת יתר"ltbgt
לכאורה מנשבות רוחות אחרות מכיוון המתחרים בבית ההשקעות אוסקר גרוס, שדווקא מורידים את המלצת לקומברס ל"תשואת יתר", אך בבית ההשקעות מקפידים לציין כי לתפקודה המרשים של החברה וההנהלה שלה אין קשר להורדה. שוב אלה תנאי השוק שמכתיבים את ההערכות המחודשות, ואלו מסובכים מתמיד ואינם מאפשרים צפיות מספקת. "אין לנו ברירה", קורא האנליסט רמי רוזן, ומוריד את מחיר היעד למניה ל-80 דולר.
lt/pgt

ltpgt
חטיבת קומברס רשתות תקשורת (CNS), שהניבה 84% מההכנסות ברבעון, צפויה ליהנות מהתחרות המוגברת בקרב חברות הסלולר, הלקוחות הטבעיים של החטיבה, כך שהדרישה לשירותים שהיא מספקת צפויה לגדול גם השנה.
lt/pgt

ltpgt
באוסקר גרוס מתייחסים גם לפעילות חטיבת אינפוסיס, שהיתה אחראית ל-11% מכלל ההכנסות ברבעון ומגדירים אותה כ"חסרת טעויות", זאת בהשוואה לקשיים אותה חוותה המתחרה נייס 10003227-MRQ שנאלצה להוריד את תחזיותיה בשל תוצאות עגומות ברבעון הרביעי.
lt/pgt

ltpgt
הכנסות של 1.52 מיליארד דולר ב-2001, או עלייה של 24% לעומת 2000, ורווח למניה של 1.78 דולרים בשנה, זו התחזית של אוסקר גרוס לחברה אותה הם מגדירים "מצוינת. מנהיגה אמיתית בכל החזיתות".
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully