וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"הצפיות של אורכית נמוכה ביותר והעתיד לוטה בערפל"

15.3.2001 / 22:07

כך אומרים היום בבית ההשקעות ליהמן ברדרס, ומדרגים את המניה כ"המלצת שוק"; למרות הצפיות הנמוכה הם מקווים כי אורכית תוכל להגיע לאיזון ברבעון הראשון של 2002

גתית פנקס
ltpgt
"הצפיות של חברת אורכית נמוכה ביותר והעתיד לוטה בערפל", אומרים היום בבית ההשקעות ליהמן ברדרס, אולם באותה נשימה הם גם יודעים לספר מה יהיו תוצאותיה הכספיות של החברה ברבעונים הקרובים, כולל בשנת 2002 כולה.
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/orkit150301.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
בדו"ח שמפרסמת היום האנליסטית אנדראה גרין, מבית ההשקעות, היא מדרגת את המניה כ"תשואת שוק" - הדירוג השלישי במספר של ליהמן ברדרס - אך היא אינה נוקבת במחיר יעד כלשהו למניה. זו, מכל מקום, נסחרת היום ברמת שפל של 1.6 דולרים, המשקפת לחברה שווי של כ-34 מיליון דולר. השנה המניה כבר הספיקה להיסחר ברמות מחירים שנראות היום דמיוניות לחלוטין - של 90 דולר.
lt/pgt

ltpgt
"היינו מרגישים בטוחים יותר בחברה אם היינו מאמינים שיש חוזה גדול שהיא מגבשת", אומרים בבית ההשקעות, "אך בשלב זה אורכית מתמקדת יותר בפיתוח של מוצרים חדשים, שלא אמורים להיות זמינים ברבעונים הקרובים". הם מוסיפים כי החברה בהחלט מהווה תחרות בשוק ה-DSLAM.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, בליהמן ברדרס אומרים כי חברת Verison, שנשארת הלקוחה הגדולה ביותר של אורכית, מיישמת כעת ציוד תקשורת מאלקטל (סימול ALA) באמצעות GTE (שהיא חלק מוריזון), מקום שבו אורכית היתה בעבר ספקית הציוד - נקודה חלשה ביותר של אורכית.
ltbgt
אמינות החברה נפגעה
lt/bgt
אורכית מפתחת מודמים דיגיטליים בטכנולוגיית DSL, המאפשרים תקשורת מהירה ואיכותית על גבי תשתית קווי הנחושת הקיימת כיום. מוצרי החברה מיועדים לחברות תקשורת וספקיות אינטרנט לצורך אספקת גישה מהירה לרשת האינטרנט.
lt/pgt

ltpgt
"אמינות הנהלת החברה נפגעה", אומרת האנליסטית, "ואנחנו מרגישים בנוח עם ההישארות שלנו 'מאחורי הקווים' בנקודה זו". ההישארות של בית ההשקעות כ"משקיף" אינה מפתיעה כל כך, על רקע העובדה שבעבר החברה פירסמה כל רבעון מאז הפיכתה לציבורית תוצאות כספיות מאכזבות ביותר, ונוצר מצב בו האנליסטים היו מדברים עם ההנהלה, ממשיכים להמליץ על קניית המניה, והחברה היתה מפתיעה לרעה - וחוזר חלילה.
lt/pgt

ltpgt
אבל גם זה הסתיים, ולאחר הרבעון השלישי של 2000 כבר לא היה ניתן למצוא כמעט בית השקעות שלא הוריד את התחזיות לחברה בצורה חדה. למעשה, תוצאות הרבעון הרביעי של 2000 היו הראשונות בהיסטוריה של אורכית שהצליחו לעקוף את התחזיות, אך גם התוצאות הטובות הובילו מעט מאוד בתי השקעות לפרסם בתופה האחרונה דו"חות כלשהם על החברה.
lt/pgt

ltpgt
נזכיר, כי בית ההשקעות ליהמן ברדרס היה אחד הראשונים (לפניו היה מריל לינץ') שהעריכו (והריחו) כי החברה בצרות. בליהמן קבעו בזמנו (נובמבר 2000) כי החברה כלל לא תעבור לרווח בשנת 2000, כפי שקיוותה לעשות בסוף השנה. אגב, ימים כבר אמרו כי התחזיות של ליהמן ברדרס בנובמבר, שהיו נראות אז כתסריט הגרוע ביותר האפשרי עבור החברה שניתן היה להעלות על הדעת, הסתברו כאופטימיות.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully