וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסיה: טוקיו עלתה ב-0.7% בעקבות מניות הבנקים והיצואנים; סאנווה בנק זינקה ב-10%

16.3.2001 / 10:10

החברות המייצאות רשמו עליות לאחר ששער הין הגיע לשפל של 122.7 ין לדולר; יצרנית המחשבים NEC הוסיפה 4.9%

גיא צ'אק
ltpgt
הבורסה ביפאן רשמה היום התאוששות קלה של 0.7% בעקבות מניות הבנקים והיצואנים. ההערכה הרווחת בבורסה היפאנית היא שהבנק המרכזי יעמיד לרשות הבנקים אשראי ללא ריבית, כדי לכסות את חובותיהם הכבדים. מניותיהן של יצרניות הרכב ויצואניות נוספות עלו בגלל הירידה הנמשכת בשער הין מול הדולר. היום הגיע הין לשפל של 122.7 ין לדולר.
lt/pgt

ltpgt
מניותיה של טויוטה עלו ב-0.7%, שכן הכנסותיה צפויות לעלות לנוכח שער הין הנמוך. הוסיפה לעליות השערים ההערכה כי הבנק המרכזי של יפאן עשוי להוריד את הריבית לאפס ביום שני הקרוב. נגיד הבנק, מאסרו היאמי, ציין שההון שעומד כיום לרשות הבנקים איננו מספיק כדי להוציא את הכלכלה היפאנית מהמיתון.
lt/pgt

ltpgt
מניית סאנווה בנק בלטה בזינוק של 10% לאחר שהבנק הודיע כי יקים חברת אחזקות יחד עם UFJ וטויו. שלושת הבנקים אמרו כי הפסדיהם לשנת 2000 יסתכמו ב-1.9 מיליארד דולר בגלל הלוואות רעות. סאקורה בנק הגיבה בעלייה של 3.6% ופוג'י בנק עלתה ב-3%.
lt/pgt

ltpgt
במגזר הטכנולוגיה נרשמה מגמה מעורבת לנוכח אזהרת הרווח של קומפאק (סימול CPQ) . היטאצ'י ירדה ב-2.3% לאחר שהודיעה כי תצמצם ב-20% את השקעותיה בתחום השבבים; ענקית השבבים קיוסרה הוסיפה 4.9%. יצרנית המחשבים NEC, אחת היצואניות הגדולות, עלתה ב-2.4% על אף האזהרה של קומפאק.
lt/pgt

ltpgt
בבורסה בהונג קונג נרשמו ירידות שערים במניות הכבדות. מניותיה של חברת החשמל הגדולה בהונג קונג, CLP, איבדה 2% והונג קונג אלקטריק ירדה בשיעור דומה. מדד ההנג סנג מוסיף עתה 0.1%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully