וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היטאצ'י מצמצמת ב-20% את השקעותיה בייצור שבבים

16.3.2001 / 11:20

בפוג'יטסו, לעומת זאת, אומרים כי בכוונתם להגדיל את היקף השקעות החברה בשבבי הזיכרון לטלפונים סלולריים

גיא צ'אק
ltpgt
יצרנית ציוד התקשורת היפאנית היטאצ'י הודיעה כי תקצץ ב-20% את השקעותיה בייצור שבבים. בחברה מעריכים כי יצרניות המחשבים ומכשירים אלקטרוניים אחרים צברו מלאי שיספיק להן עד חודש ספטמבר.
lt/pgt

ltpgt
דובר היטאצ'י הוסיף, כי במידה שההאטה בשווקים תימשך במחצית השנייה של שנת 2001, תשקול החברה צמצום נוסף בהשקעות. לדבריו, הרווח התפעולי של החברה יירד השנה אל מתחת ל-1 מיליארד דולר. עם זאת, לא צפוי שהחברה תפרסם אזהרה רשמית.
lt/pgt

ltpgt
היטאצ'י, יצרנית השבבים השלישית בגולדה ביפאן, מספקת שבבים לענקיות מחשבים כגון NEC וקומפאק (סימול CPQ) . קומפאק הורידה את תחזית רווחיה לרבעון הראשון, לנוכח ירידה במכירות. החברה גם תפטר עובדים.
lt/pgt

ltpgt
תוכניות ההשקעות של היטאצ'י משקפות את המתרחש גם ביצרניות השבבים האחרות ביפאן. נראה כי גם NEC תקצץ בכ-20% את השקעותיה בייצור שבבים בגלל הצטברות המלאי.
lt/pgt

ltpgt
בפוג'יטסו, לעומת זאת, טוענים כי היקף השקעותיה של החברה בשבבים יישאר ללא שינוי עד שנת 2002, וכי בכוונתה דווקא להגדיל את היקף השקעותיה בייצור שבבי זיכרון לטלפונים סלולריים, ל-2 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
מנגד, הודיעה המתחרה האמריקאית של היטאצ'י, אינטל , על כוונתה להגדיל את השקעותיה בשבבים ב-12%. ענקית השבבים מתכוונת להזרים השנה 7.5 מיליארד דולר לייצור המוליכים למחצה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully