וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בית המשפט העליון דחה את ערעורו של איש העסקים יוסי חכמי להקלה בעונשו

16.3.2001 / 11:50

חכמי הורשע בעבירות מרמה הנוגעות לקבלת סיוע ממרכז ההשקעות להקמת מפעל תרופות בבית שמש ומלון בטבריה

הארץ
ltpgt
lt/bgtאליסה אודנהיימרltbgt
בית המשפט העליון, בהרכב מיוחד של 5 שופטים, דחה את ערעורו של איש העסקים יוסי חכמי להקלה בעונש שהטיל עליו בית המשפט המחוזי בתל אביב, ואת ערעורה של המדינה להחמרה בעונשו.
lt/pgt

ltpgt
חכמי טען כי בית המשפט חרג מסמכותו כשהטיל עליו עונש מאסר במקום קנס, שכן אם מצרפים אותו לעונש המאסר הרגיל שקיבל, מתקבלת תקופת מאסר ארוכה מהתקופה המירבית הקבועה בחוק לעבירה שביצע (5 שנים).
lt/pgt

ltpgt
חכמי הורשע בעבירות מרמה הנוגעות לקבלת סיוע ממרכז ההשקעות להקמת מפעל תרופות בבית שמש ומלון בטבריה. בית המשפט המחוזי הטיל עליו מאסר של חמש שנים וחצי לריצוי בפועל, שנה וחצי מאסר על תנאי, וקנס של שלושה מיליון שקל או שנתיים וחצי מאסר במקום. על חכמי-נדל"ן - חברה שבשליטתו - הוטל קנס של 2 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
חכמי עירער לבית המשפט העליון באמצעות עוה"ד יעקב רובין ומשה ישראל. השופטים יעקב טירקל ואליהו מצא קבעו שיש לקבל את טענתו של חכמי. ואולם השופטת אילה פרוקצ'יה קבעה כי המאסר במקום קנס הוא עונש נפרד מהמאסר הרגיל, ולפיכך התקופה המירבית צריכה להיות מחושבת במנותק מהמאסר הרגיל.
lt/pgt

ltpgt
פרוקצ'יה קבעה שתקופת המאסר במקום קנס, כשהיא מחושבת בנפרד, לא תעלה על התקופה המרבית הקבועה בחוק לעבירה, וכי בחישוב תקופה זו לא תובא במניין תקופת המאסר הרגיל שנגזרה על הנאשם. נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, והשופט תיאודור אור, הצטרפו לדעתה של פרוקצ'יה (5344/99 .(5023/99,
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully