וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ביה"ד לעבודה כפה על ההסתדרות בורר במחלוקת עם "ידיעות אחרונות"

16.3.2001 / 12:03

המחלוקת נסובה סביב סמכות ההנהלה להעביר עובדים מהבניין המרכזי של העיתון לגוף אחר בתוך קבוצת ידיעות תקשורת, שלטענת העובדים הוא מעביד אחר

הארץ
ltpgt
lt/bgtחיים ביאורltbgt
בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב דחה את בקשת ההסתדרות ואיגוד עובדי הדפוס לדון בסכסוך ביניהם לבין העיתון "ידיעות אחרונות" וקבע כי בורר מוסכם יכריע במחלוקת.
lt/pgt

ltpgt
המחלוקת בין ההסתדרות, איגוד עובדי הדפוס, התקשורת והאמנות וועד עובדי המסדרה ב"ידיעות אחרונות" לבין הנהלת העיתון נסובה סביב סמכות ההנהלה להעביר עובדים מהבניין המרכזי של העיתון לגוף אחר בתוך קבוצת ידיעות תקשורת, שלטענת העובדים הוא מעביד אחר.
lt/pgt

ltpgt
המבקשים ביקשו צו מניעה נגד העברת שני עובדי דפוס לידיעות תקשורת. באי כוח ההסתדרות, האיגוד והוועד, עוה"ד אשר חלד ורענן קריב, טענו כי ההעברה מנוגדת לרוח ההסכם הקיבוצי.
lt/pgt

ltpgt
השופטת ורדה וירט-לבנה ציטטה מהסכם העבודה הקיבוצי הקיים ב"ידיעות אחרונות", לפיו העיתון רשאי להעביר עובד לעבודה בתפקיד אחר או במחלקה אחרת בעבודה מקצועית ההולמת את מעמדו ואת כישוריו, לפי שיקול דעת ההנהלה ובהתאם לצרכי העבודה, ובלבד שאין בהעברה זו הרעה מוחשית בתנאי העבודה. אם עובד יסרב להעברתו, בורר מוסכם יכריע בעניין בתוך שבעה ימים.
lt/pgt

ltpgt
השופטת קבעה כי על הצדדים לפנות לבורר; במקביל, היא אמרה כי אין יסוד לטענת המבקשים לפיה העברה פיסית של עובדים לחברה שלישית מקבוצת ידיעות, שאינה חתומה על ההסכם הקיבוצי, משמעותה הפרת ההסכם.
lt/pgt

ltpgt
עוד קבעה כי אין מדובר בהעברת העובדים למעביד חדש אלא בהצבתם בלבד, תוך שהם נשארים עובדי "ידיעות אחרונות" וזכויותיהם האישיות נשמרות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully