וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאחר פגישה עם וייסגלס ושמעון אושר ליכין חקל לשנות ייעוד קרקע / הארץ

16.3.2001 / 12:17

הארץ
ltpgt
lt/bgtמאת עמית שרביטltbgt

מינהל מקרקעי ישראל החליט במפתיע, לפני כחודש, להתיר לחברת יכין חקל לפעול לשינוי ייעוד קרקע חקלאית שברשותה באזור תל מונד. עד אז התנגד המינהל לתוכנית במשך כחצי שנה. האישור ניתן בסופו של דיון שנערך כשבועיים לאחר הבחירות, שבו השתתפו, בין היתר, מנהל המינהל מירון חומש; הבעלים של יכין חקל, איש העסקים סמי שמעון; ועו"ד דב וייסגלס, שמלווה את החברה, אך לא שותף בדיונים קודמים בעניין. וייסגלס הוא מקורבו של ראש הממשלה, אריאל שרון, והוזכר באחרונה כמועמד למשרת היועץ המשפטי לממשלה.
lt/pgt

ltpgt
יכין חקל היתה זקוקה להיתר מהמינהל, מאחר שהחכירה ממנו את הקרקע, הנמצאת בשטח השיפוט של המועצה האזורית חוף השרון. החברה מתכננת לבנות על הקרקע משרדים בשטח של כ-50 אלף מ"ר, ולהשכירם לחברת קריאו-סאיטקס בחוזה ל-20 שנה - ששוויו כ-5 מיליון דולר בשנה.
lt/pgt

ltpgt
וייסגלס סירב להתראיין. מקורביו אמרו כי טענות שהעלו בכירים בוועדות התכנון, ולפיהן הופעל לחץ פוליטי על המינהל - בגין הקשר בין וייסגלס לשרון - משוללות אחיזה במציאות. לדברי המקורבים, הדיון במינהל נגע לסכום שתשלם יכין חקל עבור ההיתר. בדיון נקבע כי החברה תשלם למינהל 51% מערך הקרקע.
lt/pgt

ltpgt
שמעון אמר ל"הארץ" כי העיכוב בקבלת ההיתר גרם לחברה נזק כספי: "אם לא הייתי מגיע לשם בעצמי, הם היו מתעכבים עוד חצי שנה עד לקבלת ההיתר".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully