וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רו"ח שורר: ביטול התעריף המחייב לעורכי דין חיצוניים בענף ביטוח הרכב יפגע בתחרות

18.3.2001 / 11:15

לדבריו, ההוזלה לא תגיע לכיסי המבוטחים - אלא יתחזק כוחו של קרטל המבטחים; מסר את חוות הדעת כחלק מתביעה שהגישה לשכת עורכי הדין נגד חברות הביטוח מגדל ואבנר

הארץ
ltpgt
lt/bgtבן-ציון ציטריןltbgt
ביטולו של תעריף מחייב בתחום של שכירת שירותים משפטיים חיצוניים על ידי חברות הביטוח בתביעות בענף ביטוח רכב חובה, שיפחית את שכר הטרחה של עורכי הדין, יגדיל את רווחיותן של חברות הביטוח - כך קובע המפקח על הביטוח לשעבר, רו"ח דורון שורר, בחוות דעת מקצועית שהוגשה לבית המשפט.
lt/pgt

ltpgt
לדבריו, ההוזלה לא תגיע לכיסי המבוטחים, ולא תיווצר תחרות אמיתית בענף, אלא יתחזק כוחו של קרטל המבטחים.
lt/pgt

ltpgt
שורר מסר את חוות הדעת בשאלות הנוגעות להסדר אבנר בעניין פיצוי נפגעי תאונות דרכים, כחלק מתביעה שהגישה לשכת עורכי הדין בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד חברות הביטוח מגדל ואבנר.
lt/pgt

ltpgt
הלשכה, המיוצגת על ידי עוה"ד דן כהן וניב זקלר, טוענת שאין לסטות מ"תעריף וילק", הסדר מיוני 1996 שעליו חתום מנכ"ל אבנר דאז, יהודה וילק, שקובע את שכר טרחת עורכי הדין על פי הסכם בין אבנר לחברות הביטוח; עורכי הדין מייצגים את חברות הביטוח בתביעות לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים.
lt/pgt

ltpgt
ראשיתה של התביעה שהגישה הלשכה בפעילות של פורום נזיקין בלשכה, בראשות חבר הוועד המרכזי, עו"ד יראון פסטינגר, בתחילת 2000. לטענת הלשכה, מגדל ביקשה למקסם את רווחיה באמצעות גזירת שכר הטרחה של עורכי הדין מהקיטון בהיקף של תשלומי הפיצויים לנפגעים.
lt/pgt

ltpgt
מגדל טענה כי היא מבקשת לייעל ולהוזיל את עבודתה מול עורכי הדין, כמו מול כל ספק שירותים אחר. הפרשה הסתבכה כאשר כל צד טען כלפי השני שהוא פועל כקרטל, והממונה על ההגבלים אף פתח בחקירה בעניין נגד הלשכה.
lt/pgt

ltpgt
שורר התבקש לחוות דעתו, מה יהיו התוצאות הכלכליות של שחרור חברות הביטוח מחובתן לשלם שכר טרחה בהתאם לתעריף וילק, עוד לפני שתיכנס הרפורמה בענף ביטוח רכב חובה לתוקף ב-2002, עם פקיעת תוקפו של חוק הביטוח בתנאי תחרות וביטול אבנר.
lt/pgt

ltpgt
שורר קבע כי הדבר יאפשר לחברות הביטוח לעשות שימוש בכוחן ברכישת שירותים משפטיים, ורמת המחירים שתיווצר תגרום לעורכי הדין הפסדים לא מוצדקים.
lt/pgt

ltpgt
לדבריו, מערכת ההסדרים וההסכמים שגובשה במרוצת שנות הפעילות של אבנר יצרה שיווי משקל מסוים בשוק, גם בהיעדר תחרות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully