וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיתוף פעולה בין יצרניות הסלולר במטרה למגר את פשיעת הסלולר הרוסית

16.3.2001 / 13:16

חברות הסלולר נוקיה, מוטורולה, פנסוניק, סימנס ואלקטל ינסו למנוע יבוא בלתי חוקי של מכשירים סלולריים לרוסיה

סוכנויות הידיעות
ltpgt
שני שליש מהטלפונים הסלולריים הנמכרים ברוסיה הינם יבוא "אפור" בלתי חוקי, כך טוענות היצרניות הגדולות של טלפונים סלולריים אשר התאחדו במאמץ להילחם בפשע אשר עולה להם 160 מיליון דולר כל שנה.
lt/pgt

ltpgt
אלקטל (סימול ALA) , נוקיה (סימול NOK) , סימנס, מוטורולה (סימול MOT) ופנסוניק הודיעו על שיתוף פעולה במטרה למנוע את הסחר הבלתי חוקי בטלפונים סלולריים, אשר פוגע בתדמיתם בין הלקוחות הרוסיים.
lt/pgt

ltpgt
"אנו מקבלים כמויות עצומות של תלונות מאנשים אשר מפקפקים באיכות מוצרינו", אמר סרגיי קוזלוב, נציג מוטורולה במוסקווה. טלפונים "אפורים" מגיעים בד"כ ממדינות אירופה ואינם מתוכננים לשוק הרוסי. הם חסרי פונקציות לשפה הרוסית ואינם מכוסים תחת אחריות היצרן. בנוסף, הסיכוי לתקלות במכשירים אלו גבוה יותר, עקב שימוש ברשת הרוסית ללא הכנה מוקדמת. אך לרוב הלקוחות, אין דרך להבדיל בין מכשיר חוקי למכשיר מוברח.
lt/pgt

ltpgt
ברוסיה 3 מיליון מנויים לרשת הסלולרית, במדינה של 146 מיליון איש, אולם צפויה עלייה לרמה של 22 מיליון מנויים עד 2010. המגזר משך משקיעים זרים בכמות גדולה יותר משאר המגזרים הרוסיים. המכשירים המוברחים, אשר זולים ב-20% מהמכשירים החוקיים, תופסים תאוצה.
lt/pgt

ltpgt
סוחרים רוסיים רוכשים מכשירים אירופיים ומעסיקים האקרים שיפרצו את מנעולי ה-SIM, ויתכנתו מחדש את המכשירים. הפריצה ללב המכשיר מגדילה את סיכוייו להתקלקל, אומרים היצרנים.
lt/pgt

ltpgt
היצרנים מסרו שהם מנסים להעלות את מודעות הציבור לבעיה. מוטורולה, נוקיה ופנסוניק מסרו שהן ממתגות את הטלפונים במספרי זיהוי שיראו אם המכשיר מתאים לרשת הרוסית. פנסוניק מאפשרת ללקוחותיה הרוסים לאשר את חוקיות מכשירם ע"י זיהוי המספר הסידורי באתר האינטרנט של החברה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully