וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עובדי תדיראן מוצרי צריכה מבקשים צו מניעה נגד מיזוגה עם חברת אמפא

16.3.2001 / 13:20

הארץ
ltpgt
lt/bgtחיים ביאורltbgt
הסתדרות עובדי המתכת, החשמל והאלקטרוניקה וועד עובדי תדיראן מוצרי צריכה ביקשו אתמול מבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב להוציא צו מניעה נגד המיזוג הצפוי בין החברות תדיראן מוצרי צריכה ותדיראן סחר לבין חברת אמפא.
lt/pgt

ltpgt
הבקשה, שהוגשה באמצעות המחלקה המשפטית של האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות ועו"ד דרור גל, תידון ביום ראשון בפני השופטת ורדה וירט-לבנה.
lt/pgt

ltpgt
לטענת ההסתדרות, המיזוג המתוכנן יפגע משמעותית בזכויות העובדים ובהסכמים הקיבוציים הקיימים, מכיוון, שלטענתה, החברה הממוזגת מסרבת להמשיך להעסיק את עובדי תדיראן מוצרי צריכה ותדיראן סחר במסגרת ההסכם הקיבוצי הקיים.
ltbrgt
lt/bgt"ההנהלה מציעה לפטר 76 עובדים"ltbgt
לטענת הסתדרות עובדי המתכת והוועד, בהסכם שההנהלה מציעה לחתום עמן, היא דורשת לפטר 76 עובדים ולפגוע בזכויות מוקנות של העובדים, דוגמת החזרים מגולמים ומימון של אחזקת רכב.
lt/pgt

ltpgt
עוד נטען כי ההנהלה העלתה את הדרישות הבאות במהלך המו"מ עמה: הגדלת מספר העובדים המועסקים בחוזים אישיים; במקרה של שביתה יחויבו עובדים אחדים להמשיך ולעבוד; הארכת המעמד הזמני של עובד מ-4 ל-5 שנים וביטול שכר עבור שעות נוספות ומענקים לטכנאים המבצעים עבודות מחוץ לחברה.
lt/pgt

ltpgt
לטענת המבקשים, משמעותן של דרישות ההנהלה היא פגיעה בשכר כל העובדים בסך של מאות שקלים בחודש, באופן ממוצע.
lt/pgt

ltpgt
בניגוד לצעד המשפטי שנקטה הסתדרות עובדי המתכת נגד הנהלת החברה הממוזגת, הסתדרות הפקידים חתמה על הסכם קיבוצי עם ההנהלה, המבטיח את זכויותיהם של עובדי אמפא.
lt/pgt

ltpgt
ממלא מקום מזכ"ל הסתדרות עובדי המתכת, דורון עזרא, גינה את ההסכם שעליו חתמה הסתדרות הפקידים וכינה אותו "הסכם כניעה".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully