וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מה צפוי בשוק המט"ח בתקופה הקרובה?

16.3.2001 / 14:36

הדולר ימשיך ויתחזק לנוכח המצב הכלכלי בארה"ב

אלי דניאל
ltpgt
הדולר התחזק השבוע למול השקל, ובמהלך המסחר הבין-בנקאי כמעט נגע שער הדולר ברמה של 4.18 שקלים, לראשונה מאז סוף חודש מאי 2000. התחזקות הדולר לוותה גם בעלייה משמעותית במחזורי המסחר. מדד חודש פברואר, שירד ב-0.1%, בהתאם לציפיות, כמעט ולא השפיע על מגמת המסחר בשוק המט"ח.
lt/pgt

ltpgt
מסקירותיהם השבועיות של הגופים הכלכליים עולה כי קיימים מספר גורמים אשר ישפיעו בעתיד הקרוב על שוק המט"ח.
lt/pgt

ltpgt
בבנק לאומי מציינים כי מיום ליום מתפרסמים נתונים כלכליים נוספים המצביעים על האטה כלכלית גלובלית. לנתונים אלה צפוי להינתן משקל רב בשיקולי נגיד הפדרל ריזרב, אלן גרינספאן, לגבי אפשרות הפחתת הריבית בארה"ב. בלאומי סבורים כי מרבית נגידי הבנקים המרכזיים ברחבי העולם יבקשו להרחיב את המדיניות המוניטרית בדרך של הפחתת ריבית, וכך צפוי לנהוג גם נגיד בנק ישראל.

צמצום עתידי של פערי הריביות בין ישראל לבין חו"ל, בפרט ארה"ב, והירידה בתנועת הון נכנס אצל חברות הטכנולוגיה, עלולים להשפיע על מגמת המסחר בכיוון של פיחות מתון.
lttablegtlttrgtlttdgt
ltimg src="/ibo/images/graphs/dolar160301.gif"gt
lt/tdgtlt/trgtlt/tablegtltp class="article1"gt
בשוק המט"ח ישנם גם כאלה המציינים את תקציב המדינה כגורם נוסף שעשוי להשפיע על מגמת המסחר. כזכור, על הממשלה להעביר את התקציב עד לסוף חודש זה, שאם לא כן, תתפזר הכנסת. עד כה, עבר חוק התקציב רק את הקריאה הראשונה, והיה והממשלה תיתקל בקשיים בנושא זה - בין אם לא יועבר התקציב במועד ובין אם תיפרץ מסגרת התקציב ותינקט מדיניות פיסקלית מרחיבה - עלול הדבר להיראות כחולשה, מה שעשוי לתרום לפיחות.
lt/pgt

ltpgt
כלכלני בנק דיסקונט מעריכים כי הדולר עשוי להמשיך ולהתחזק גם בשבוע הקרוב. בדיסקונט מציינים את הרכישה המאסיווית של דולרים שבוצעה ביומיים האחרונים ע"י בנקים זרים, ומעריכים כי אם תימשך הדולר ימשיך לעלות.
lt/pgt

ltpgt
בשבוע הקרוב צפוי הדולר להיסחר בטווח 4.20-4.15 שקלים. לדולר רמת תמיכה ב-4.15 שקלים ורמת התנגדות ב-4.18 שקלים. בטווח הקצר צפויה להימשך נטיית הדולר כלפי מעלה.
lt/pgt

ltpgt
גם כלכלני גיפט סבורים כי ההתחזקות שנרשמה השבוע בשער הדולר מבשרת על מגמה חדשה בשוק המקומי. להערכתם, הדולר צפוי להיסחר השבוע בטווח מחירים של 4.20-4.15 שקלים. בגיפט מציינים כי לדולר רמת תמיכה חזקה ב-4.1465 שקלים, ורמת התנגדות מינורית של 4.1950 שקלים.
lt/pgt

ltpgt
כלכלני בית ההשקעות אקסלנס מעריכים כי הדולר ינוע השבוע בטווח מחירים של 4.20-4.16 שקלים, כאשר הנטייה הכללית היא מעלה. עם זאת, באקסלנס מציינים כי התנודתיות בשוק המט"ח גדלה השבוע בצורה משמעותית, כך שהדולר אף עשוי לחרוג מטווח זה.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, באקסלנס סבורים כי נגיד הפדרל ריזרב יוריד בשבוע הקרוב את הריבית בארה"ב בשיעור של 0.75%-0.5%. הורדת הריבית הצפויה בארה"ב עשויה - באם תתבצע - להשפיע על נגיד בנק ישראל להוריד את הריבית בסוף החודש בשיעור של 0.3%-0.2%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully