וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רשות החברות מתנגדת לשיתוף הפעולה בין אל על לארקיע באירופה

16.3.2001 / 14:35

הארץ
ltpgt
lt/bgt זוהר בלומנקרנץltbgt
מנהל רשות החברות הממשלתיות, ירון יעקובס, מתנגד לשיתוף הפעולה של אל על וארקיע באירופה. יעקובס מתח ביקורת על חברת אל על בשל הליך קבלת ההחלטות בעניין זה, ואף יצא נגד שיתוף הפעולה בין שתי חברות התעופה הישראליות בגרמניה.
lt/pgt

ltpgt
יעקובס אמר כי "בישיבת מועצת המנהלים של אל על הוצג שיתוף הפעולה עם ארקיע באופן עקרוני בלבד, מבלי שניתן פירוט לגבי אופיו ותכניו".
lt/pgt

ltpgt
בישיבת מועצת המנהלים של אל על עלתה גם אפשרות של עסקת מניות עם חברת התעופה כנפיים, החברה האם של ארקיע. כנפיים נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב. נציג רשות החברות בדירקטוריון אל על הבהיר כי יש לבחון את העסקה עם כנפיים הן מההיבט האסטרטגי והן מההיבט הכלכלי, וזאת לפני הגשת בקשה לקבלת אישור מרשות החברות.
lt/pgt

ltpgt
לדברי יעקובס, "מאז ועד היום לא נדון במועצת המנהלים של אל על שיתוף הפעולה עם ארקיע, לרבות עסקה כזו או אחרת עם כנפיים".
lt/pgt

ltpgt
יעקובס הוסיף כי "פעילות לשיתוף פעולה עם ארקיע, אשר עליה מדווח חדשות לבקרים בעיתונות, מצריכה דיון מעמיק במועצת המנהלים, בשל חשיבות מהלך כזה והמשמעות האסטרטגית לחברה בכלל, ולחברה המצויה בתהליך הפרטה בפרט.
lt/pgt

ltpgt
"בהתייחס למה שפורסם, אני סבור שמהלכי שיתוף פעולה כגון אלו מחייבים דיון במועצת המנהלים. רשות החברות לא קיבלה כל מידע בעניין כפי שלא דיווחו על כך למועצת המנהלים. שוחחתי אתמול עם מנכ"ל אל על, דוד חרמש, והבהרתי לו שיש להביא את מהלכי שיתוף הפעולה עם ארקיע לדיון במועצת המנהלים של החברה בהקדם האפשרי, וכי לא ראוי לקדם מהלכים כגון אלה ללא דיון".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully