וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדד המחירים ליצרן בפברואר בארה"ב עלה ב-0.1% בהתאם לתחזיות; מדד הליבה ירד ב-0.3%

16.3.2001 / 16:16

הכלכלנים סבורים כי מגמת הירידה במחירים הסיטוניים עשויה לעודד את הבנק הפדרלי להוריד את הריבית בחצי אחוז בפגישת ועדת השווקים הפתוחים הבאה ב-20 במארס

גיא צ'אק
ltpgt
מדד המחירים ליצרן בארה"ב (PPI) עלה בפברואר ב-0.1% בהתאם לתחזיות, בעוד שמדד הליבה, שאינו כולל את מוצרי המזון והאנרגיה, רשם את הירידה התלולה בשבע השנים האחרונות - 0.3%; האנליסטים חזו עלייה של 0.1% במדד הליבה. כך הודיע משרד העבודה האמריקאי. בחודש ינואר עלה מדד הליבה ב-0.7% והמדד הגולמי זינק ב-1.1%.
lt/pgt

ltpgt
גם במחירי המזון והאנרגיה נרשמה עלייה מתונה יותר לעומת ינואר. הכלכלנים סבורים כי מגמת הירידה במחירים הסיטוניים עשויה לעודד את הבנק הפדרלי להוריד את הריבית בחצי אחוז בפגישת ועדת השווקים הפתוחים הבאה ב-20 במארס.
lt/pgt

ltpgt
המחירים הסיטוניים של מכוניות רשמו ירידה חדה של 1.5%, שכן היצרנים נטו להוריד מחירים ולפטר עובדים לנוכח ההאטה במכירות. מחירי המזון עלו ב-0.6% לאחר שרשמו עלייה של 0.8% בינואר. מחירי האנרגיה עלו בשיעור של 1.4% לאחר שרשמו עלייה של 3.8% בינואר.
lt/pgt

ltpgt
ההערכה היא שלנוכח המדד הנמוך ייטה הבנק הפדרלי להפנות תשומת לב רבה יותר לחולשה המסתמנת בשווקים ולא לסכנת האינפלציה, שאיננה עוד הסכנה הגדולה של שנת 2001.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully