וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: המסחר נפתח בירידות על אף PPI נמוך; CSC צונחת ב-31% בעקבות אזהרה חמורה

16.3.2001 / 17:13

אורקל יורדת ב-3% בעקבות אזהרת רווח; יצרנית התוכנה אדובי מזנקת ב-13% לאחר שעמדה בתחזיות האנליסטים

גיא צ'אק
ltpgt
ירידות שערים נרשמות בוול סטריט למרות שמשרד העבודה פירסם מדד מחירים ליצרן שאיננו מבשר אינפלציה. מניית קומפיוטר סיינסז נופלת בכ-30% בעקבות אזהרת רווח; אורקל רושמת ירידה מתונה לאחר שהזהירה כי לא תעמוד בתחזיות הרבעון הנוכחי, לאחר שעמדה בתחזיות הרבעון הקודם.
lt/pgt

ltpgt
ה-PPI עלה בפברואר ב-0.1% בהתאם לתחזיות, בעוד שמדד הליבה, שאינו כולל את מוצרי המזון והאנרגיה, רשם את הירידה התלולה בשבע השנים האחרונות - 0.3%. המדד הנמוך מחזק את ההנחה שהבנק הפדרלי יחליט על הורדת הריבית ב-20 במארס. הנאסד"ק יורד עתה ב-1.2% והדאו ג'ונס מאבד 0.7%.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטית גולדמן סאקס, אבי ג'וזף כהן, אחת מהאנליסטים הפריים שדחפו את שוק המניות האמריקאיות לשיאים חדשים בעשור הקודם, אמרה אתמול שמדד ה-S&P-500 מוערך נמוך מערכו האמיתי והמליצה על הקצאת יתר למניות הטלקום והטכנולוגיה בתיק ההשקעות.
lt/pgt

ltpgt
עם המניות הבולטות במגזר הטכנולוגיה נמנית ספקית שירותי המחשב השלישית בגודלה בעולם, קומפיוטר סיינסז (CSC) שצונחת בשעה זו ב-31%. החברה הודיעה כי תוצאותיה העסקיות לרבעון הראשון יהיו נמוכים בהרבה מהתחזיות. מ-CSC נמסר כי בכוונתה לקצץ 900-700 משרות. רווחיה לרבעון הנוכחי יהיו בין 35 ל-37 סנט למניה וההכנסות יגדלו ב-13%-11% בהשוואה לתקופה המקבילה. האנליסטים, לעומת זאת, חזו רווח של 92 סנט למניה.
ltbgt
אדובי מזנקת ב-13% לאחר שעמדה בתחזיות; אורקל יורדת מעט
lt/bgt
מניות התוכנה והמחשבים אורקל וקומפאק (סימול CPQ) רושמות ירידות שערים של 3% ו-0.9% בהתאמה. יצרנית המחשבים קומפאק (סימול CPQ) הזהירה אמש בתום המסחר כי רווחיה והכנסותיה ברבעון הראשון של השנה יהיו נמוכים מהצפוי, נוכח המשך ההאטה בכלכלת ארה"ב, וכי בכוונתה לפטר 5,000 עובדים, שהם כ-7% מכוח העבודה שלה.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית התוכנה אורקל הודיעה כי עמדה בקצה הנמוך של תחזיות האנליסטים לרבעון הנוכחי. החברה דיווחה על רווח של 583 מיליון דולר הרבעון, או 10 סנטים למניה, צמיחה של 16% לעומת 503 מיליון דולר, או 8 סנטים למניה ברבעון המקביל. תחזיות האנליסטים היו 566 מיליון דולר או 10 סנטים למניה. הכנסות החברה הגיעו ל-2.7 מיליארד דולר, לעומת 2.4 מיליארד דולר בתקופה המקבילה.
lt/pgt

ltpgt
בקרב מניות הטכנולוגיה האחרות שוררת מגמה מעורבת. יצרנית ציוד האופטיקה סיינה (סימול CIEN) מוסיפה 1.5% לאחר שהודיעה כי רווחיה לא נפגעו מההאטה הכלכלית. DELL (דל) יורדת ב-2.6%, אינטל 10003622-MRQ יורדת בחצי אחוז. מנגד, מזנקת יצרנית התוכנה אדובי (סימול ADBE) ב-13.5% לאחר שעמדה בתחזיות האנליסטים לרבעון והזהירה מחולשה ברבעונים הבאים.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully