וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המיליארדר ג'וזף הרוש מנצל את הנפילות בגילת לוויינים: הודיע על הגדלת החזקתו בחברה ל-6.2%

16.3.2001 / 20:38

שווי החזקתו של הרוש, שידוע כמי שמשקיע בחברות חבוטות או כאלה שנמצאות במו"מ למכירתן, הוא כ-20 מ' ד'; בהסתמך על UBS וארבורג, הרוש לא ייזכה לתשואה גבוהה השנה

גתית פנקס
ltpgt
למרות הבעת אי האמון של השוק בחברת גילת לוויינים בתקופה האחרונה והורדת התחזיות וההמלצות משורה ארוכה של אנליסטים ובתי השקעות, מסתבר שיש מי שרואה בחברה הזדמנות קנייה מצוינת ומעוניין לנצל את מחירי השפל אליהם נקלעה המניה.
lt/pgt

ltpgt
המדובר באיש העסקים הפרטי ג'וזף הרוש מפרמונט, קליפורניה, שידוע כמי שאוסף מניות בשוק של חברות שמניותיהן רושמות ירידות חדות או מגדיל את החזקותיו הקיימות בצורת השקעה ישירה בחברות.
lt/pgt

ltpgt
הרוש הודיע אתמול לרשות ניירות ערך האמריקאית כי הוא מחזיק כעת ב-6.16% מ-24.1 מיליון המניות של גילת לוויינים, מה שמיתרגם להחזקה של כ-1.5 מיליון מניות ששוויה היום, לפי מחיר של 13.5 דולר למניית גילת לוויינים, הוא 20.2 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
אם להסתמך על בתי ההשקעות המכסים את המניה, הרוש לא יוכל בשנה הקרובה לזכות בתשואה גבוהה על החזקתו. בבית ההשקעות UBS וארבורג, למשל, הציבו למניה מחיר יעד של 14 דולר - הפרש של פחות מ-4% ממחירה היום. בשיאה, המניה כבר הגיעה לרמה של כ-174 דולר, אך לא נראה שהיא צפויה לשחזר את ההצלחה בתקופה הקרובה. אם היה משקיע הרוש בשיא, הרי שהשקעתו היתה שווה 261 מיליון דולר.
ltbgt
הרוש: משמש כרמז ל"השתקמות" המניה
lt/bgt
בפורטפוליו ההשקעות של המיליארדר הרוש ניתן למצוא גם את החברות פיקצ'רטל (סימול PCTL), פולארויד (סימול PRD), סיליקון גרפיקס ובראון אנד שארפ (שיש לה קשר ישראלי קלוש בדמות מרכז פיתוח קטן אותו החזיקה בכפר סבא, עד שחברת אורבוטק רכשה אותו בתחילת החודש).
lt/pgt

ltpgt
אגב, לאחר ההשקעה בפולארויד התפרסמה כתבה בעיתון האינטרנט הכלכלי TheStreet.com, ובה הוזכרה העובדה שבשנים האחרונות הרוש מגדיל את החזקותיו בעיקר בחברות שלהערכתו עומדות בפני הזדמנויות עסקיות מעניינות: או עלייה משמעותית הצפויה במניה, או אפילו מיזוג או רכישה מסתמנת של החברה.
lt/pgt

ltpgt
כך, למשל, הגדיל הרוש את החזקתו בסוף השנה שעברה בחברה גיבסון גריטינגס, בעת שחברת אמריקן גריטינגס הודיעה שתרכוש אותה. אז אולי אין בהגדלת חלקו של המיליארדר בגילת לוויינים בהכרח רמז לכך שהיא עומדת בפני רכישה, אך לא נראה שהנהלת החברה תתנגד שהתסריט השני דווקא יתרחש, זה לפיו לאחר ההשקעה המניה "משתקמת". משפל כזה, אליו הגיעה לאחר הורדת תחזיות דרסטית לשנים 2001 ו-2002, ההנהלה מקווה ודאי שהמניה רק תתרומם.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully