וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בריזקום אומנם צופה איזון בשורת הרווח ברבעון הראשון, אך בפייפר ג'פרי מדברים על הפסד של 2 סנטים למניה

16.3.2001 / 22:50

מורידים את ההמלצה מ"קנייה חזקה" ל"קנייה"; החברה הודיעה כי היא חווה האטה רק בארה"ב, אך בגולדמן סאקס אומרים שלא מן הנמנע שיבוטלו חוזים גם מחוץ לארה"ב

גתית פנקס
ltpgt
התגובות על ההודעה העגומה שפירסמה אמש חברת בריזקום , לפיה לא תצליח לעמוד בתחזיות לרבעון הראשון של 2001 ולשנה כולה, לא איחרו לבוא, ושורה של בתי השקעות הורידה היום את המלצותיה למניה. אמש ירדה המניה בכ-18%, בתגובה לאזהרת הרווח, אך בעת כתיבת שורות אלה, ועל אף ירידה של כ-2% במדד הנאסד"ק, היא מצליחה לרשום עלייה של כ-6%.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות פייפר ג'פרי קיוו להכנסות של 32.4 מיליון דולר ולרווח של 9 סנטים למניה ברבעון הראשון של שנת 2001, ואילו החברה הודיעה אמש כי תרשום הכנסות של 26-23 מיליון דולר בלבד ברבעון וכי שורת הרווח למניה תהיה מאוזנת. בשנת 2001 כולה בריזקום, המתמחה במערכות לגישה אלחוטית עבור יישומי תקשורת רחבת פס, צופה הכנסות של 120 מיליון דולר ורווח של 20-15 סנט למניה, וזאת לאור ההאטה הכללית בשוק שהשפיעה על עסקיה של החברה בארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
האנליסטים סמואל מאי ופול בורוטה מפייפר ג'פרי אומרים היום, כי אינם מאמינים שבשורת ההכנסות לא תוכל בריזקום להגיע אל הטווח העליון שהציבה, וכי היא תדווח ברבעון הראשון על הכנסות של 23.5 מיליון דולר. הם אף לא מאמינים כי החברה תצליח לדווח על איזון בשורת הרווח למניה, וצופים כי הוא יסתכם בהפסד של 2 סנטים למניה.
lt/pgt

ltpgt
"אנחנו לוקחים בחשבון בתחזיות את העובדה שהמצב בארה"ב לוט בערפל", אומרים בפייפר ג'פרי ומביעים שביעות רצון מכך שתמהיל המכירות של בריזקום מגוון מבחינה גיאוגרפית, והיא פונה לשווקים בינלאומיים רבים. כך, המכירות לארה"ב צפויות להוות 30% ממכירות החברה ברבעון הראשון של 2001 - נמוך מהרבעון הקודם, שאז הן היוו 32%, וודאי נמוך יותר מ-52% מכלל הכנסות שנת 2000.
ltbrgt
lt/bgtרווח של 11 סנט למניה ב-2001 - במקום 47 סנטltbgt
העמדה הקונטרוקטיווית שנוקט בית ההשקעות, ממשיכה גם בהמשך השנה וככל שיורדים למטה בדו"ח הרווח וההפסד של החברה. הרווח הגולמי של בריזקום צפוי לרדת בתקופה הקרובה, ואם בבית ההשקעות דיברו קודם לכן על שולי רווח גולמי של 45.5%, הרי שכעת הם מעריכים שאלה לא יוכלו להתרומם מעבר ל-42.2%. בשורת הרווח התפעולי צופים האנליסטים כי בריזקום תדווח על הפסד תפעולי בשני הרבעונים הקרובים, וכי רק במחצית השנייה של השנה היא תשוב לרווחיות תפעולית.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות קיוו בפברואר כי החברה תדווח על הכנסות של 146.3 מיליון דולר השנה, ואולם, כעת הם מדברים על הכנסות שנתיות של 118.7 מיליון דולר - נמוך בכ-1.1% מההדרכה שהנהלת החברה סיפקה.
lt/pgt

ltpgt
בשורת הרווח השנתי מדובר על קריסה של ממש, שכן צמד האנליסטים סבר שבריזקום תוכל לדווח על רווח של 47 סנט למניה, ואילו היום הם נאלצים לומר כי היא תרוויח רק 11 סנט למניה (כ-45% מתחת לרף העליון עליו מדברת החברה). בשנת 2002 החברה תדווח, להערכת האנליסטים, על הכנסות של 153.2 מיליון דולר ועל רווח של 39 סנט למניה.
ltbrgt
lt/bgtפייפר: הורדת המלצה מ"קנייה חזקה" ל"קנייה"ltbgt
הגורמים הללו משתקללים לכדי הורדת המלצה על ידי בית ההשקעות מ"קנייה חזקה" ל"קנייה". גם מחיר היעד מעודכן כלפי מטה, מ-35 דולר למניה ל-18 דולר למניה - עדיין יותר מפי 3 ממחיר המניה בעת כתיבת ההמלצה. מחיר היעד החדש משקף מכפיל מכירות של 4 על בסיס ההערכות ל-2002.
lt/pgt

ltpgt
אך למרות ההאטה בעסקי בריזקום, ולמרות התחזית של בית ההשקעות כי היא תשוב להפסיד ברבעון הראשון - דבר שלא עשתה מאז הרבעון הראשון של 2000 - האנליסטים נותרים נלהבים מהחברה לטווח הרחוק. "הביקוש למוצרי החברה לא ירד", הם אומרים ומציינים לטובה אף את תזרים המזומנים החיובי של החברה, הכולל 125 מיליון דולר במזומן, ללא כל חובות.
ltbrgt
lt/bgtגם בסלומון לא איבדו תקווהltbgt
הצלילים הנשמעים היום מכיוונו של בית ההשקעות סלומון סמית ברני דומים בהחלט. גם שם לא איבדו תקווה בחברה, שנפגעת כחלק מתהליכים מקרו כלכליים גלובליים, וממשיכים להמליץ על קניית המניה בסיכון גבוה.
lt/pgt

ltpgt
את מחיר היעד מורידים בסלומון סמית ברני מ-21 דולר למניה ל-12 דולר למניה. האנליסטים מקבלים את הערכת החברה כי היא תמכור ברבעון הראשון ב-120 מיליון דולר וכי היא תרוויח 17 סנט - באמצע הטווח שסיפקה ההנהלה, אך לא מספקים תחזית מעודכנת לשנת 2002. האנליסטים ויקטור הלפרט ורובין נזרזדה אומרים כי יספקו הערכה רק לאחר פרסום תוצאות הרבעון הראשון.
ltbrgt
lt/bgtבגולדמן מותירים המלצת "תשואת יתר"ltbgt
"כבר בפברואר, כשהתחלנו לכסות את מניית בריזקום, נקטנו בגישה שמרנית", אומרים היום בבית ההשקעות גולדמן סאקס ומוסיפים כי הם זהירים גם היום לגבי הטווח הקרוב. האנליסטים אילן זיווטופסקי, שמעון לוי ואייב פינקלשטיין אומרים כי גם בשוק הבינלאומי, בו החברה מדווחת כי אינה חווה האטה, היא עלולה לסבול מביטולי חוזים או מאי חידוש חוזים קיימים, מה שישפיע וודאי על צמיחת החברה ב-3-2 רבעונים הקרובים.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות אומרים כי כבר בשנת 2000 היתה חברת ISP אחת אמריקאית (שאת שמה בריזקום לא פירסמה), שהיוותה 15% מהכנסותיה של בריזקום (הלקוחה היחידה של החברה שמהווה יותר מ-10% מהכנסותיה). בבית ההשקעות מאמינים כי לקוחה זו לא ביצעה הזמנות משמעותיות כלשהן של ציוד לרבעון הראשון של השנה, לאור קשיים פיננסיים שהיא חווה. בבית ההשקעות מותירים למניה המלצת "תשואת יתר".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully