וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק איבד 2.6% וירד אל מתחת קו 1,900 הנקודות; הדאו איבד 2.1%

16.3.2001 / 23:32

בסיכום שבועי, שני המדדים איבדו יותר מ-7.7%; צ'ק פוינט ירדה ב-8.6% ומחקה 1.5 מיליארד דולר משווייה; אודיוקודס השילה 8.5% והשלימה ירידה של 37% השבוע

גתית פנקס
ltpgt
גם מדד מחירים ליצרן (PPI) מפתיע, שעורר תקוות מחודשות לגבי הורדת ריבית נוספת לא הצליח היום להוביל את המדדים המובילים לעליות, ולאחר שבששת השבועות האחרונים הסנטימנט ביום שישי היה שלילי והנאסד"ק נסגר בירידה, היום לא היה המצב שונה.
lt/pgt

ltpgt
"יום שישי בצורה מסורתית אינו מיטיב עם מניות הטכנולוגיה ונראה שבתקופה כל כך קשה, משקיעים מפחדים להישאר עם מניות ביד, ובעיקר מניות טכנולוגיה, אפילו במשך סוף שבוע שלם, מחשש שיהיו הפתעות במהלכו", אמר היום כלכלן ניו יורקי.
lt/pgt

ltpgt
ובאמת, בסיום המסחר, איבד מדד הנאסד"ק 2.57% נקודות לרמה של 1,890.86 נקודות - בפעם הראשונה מתחת לקו 1,900 הנקודות מאז ה-19 בנובמבר 1998. בסיכום שבועי, הנאסד"ק איבד 7.9%.
lt/pgt

ltpgt
אזהרות הרווח שפירסמו אמש לאחר המסחר החברות אורקל וקומפאק (סימול CPQ) גם הן לא תרמו למצב הרוח הכללי היום בוול סטריט, והמניות נסגרו בירידה של 4.3% ושל 2.7% בהתאמה. הבוקר הצטרפה למזהירות גם יצרנית המחשבים האישיים השלישית בגודלה, CNS (סימול CNS), והמניה סיימה בירידה של כ-40%.
ltbrgt
lt/bgtהדאו שוב מתחת לקו 10,000 הנקודותltbgt
השבוע אף ירד לראשונה מזה חמישה שבועות מדד הדאו ג'ונס אל מתחת לקו 10,000 הנקודות, והיום הוא העמיק ירידה זו ב-2.07% נוספים, אל רמה של 9,823.41 נקודות. בסיכום שבועי המדד השלים ירידה של 7.7%.
lt/pgt

ltpgt
בזירה המקרו כלכלית פורסם היום כי מדד המחירים ליצרן בארה"ב (PPI) עלה בפברואר ב-0.1% - בהתאם לתחזיות, בעוד שמדד הליבה, שמנטרל את רכיבי המזון והאנרגיה שנחשבים לתנודתיים, רשם את הירידה התלולה בשבע השנים האחרונות - 0.3%. האנליסטים חזו עלייה של 0.1% במדד הליבה, וגם ההערכה היום כי לנוכח המדד הנמוך ייטה הבנק הפדרלי להפנות תשומת לב רבה יותר לחולשה המסתמנת בשווקים ולא לסכנת האינפלציה, שאיננה עוד הסכנה הגדולה של שנת 2001, לא הצליחה להוביל את המדדים המובילים לעליות.
lt/pgt

ltpgt
מחזור המסחר היום היה גבוה יחסית, הודות ל"פקיעה המשולשת" שחלה היום. אחת לרבעון הפקיעה של אופציות על מניות בודדות, על מדדים וחוזים עתידיים מתרחשת באותו היום, והמדדים מתאפיינים בוולטיליות. אם תרצו, זו סיבה נוספת לחולשה שרושמים היום המדדים.
ltbrgt
lt/bgtצ'ק פוינט איבדה היום 1.5 מיליארד דולר ltbgt
הירידות לא פסחו, כמובן, על הישראליות וגם היום בלטו ה"כבדות" בירידות חדות יחסית. פותחת את הרשימה מניית צ'ק פוינט , שירדה בסיום ב-8.6% למחיר של 57.7 דולר. החברה איבדה היום כ-1.5 מיליארד דולר מערכה, ומאז תחילת השבוע השלימה ירידה מצטברת של 13.5%.
lt/pgt

ltpgt
אצל מניית מרקורי הירידות באו היום על רקע הורדת המלצה מכיוון בית ההשקעות דויטשה בנק אלכס בראון מ"קנייה חזקה" ל"קנייה". בסיום, המניה ירדה 5.6% למחיר של 35.7 דולר. בשבועות האחרונים אופפות את החברה שמועות טורדניות לגבי עמידתה בתחזיות הרבעון הראשון, אולם בבתי ההשקעות המכסים את המניה נחלצו לעזרתה כאשר הודיעו כי אין סכנה מכיוון זה. כך או כך, המניה כבר השילה 60% מאז תחילת השנה.
lt/pgt

ltpgt
גם היום מניית אודיוקודס המשיכה את מסעה דרומה, כאשר איבדה 8.5% למחיר של כ-8 דולרים. לפני יומיים אודיוקודס נאלצה לפרסם אזהרת רווח שנייה לרבעון הראשון של 2001 לפיה הכנסותיה יהיו 15-13.5 מיליון דולר בלבד (בעוד בינואר דיברה על הכנסות של 20 מיליון דולר), ורווחיה יהיו 7-5 סנטים למניה (לעומת תחזית לרווח של 13 סנט אותה סיפקה אז). מאז פרסום אזהרת הרווח השלימה המניה חיתוך חד ביותר של כ-35% מערכה. בתי ההשקעות הורידו את התחזיות, בהתאם, והמניה איבדה 37% בשבוע האחרון.
lt/pgt

ltpgt
גם מניות התקשורת האלחוטית סבלו היום מסנטימנט שלילי. כך, מניית ואיו ירדה ב-6.9% למחיר של כ-5 דולרים המשקף לחברה שווי של כ-190 מיליון דולר ומניית / סרגון 10003483-MRQ ירדה ב-10.7% למחיר של 8.4 דולרים.
lt/pgt

ltpgt
בבית ההשקעות סלומון סמית ברני אמרו היום כי הם מאמינים שלחברה היה רבעון ראשון מצוין ב-2001, ומעבר לכך, הם מאמינים שהיא יכולה אף לעקוף את תחזיותיהם להפסד של סנט אחד, כלומר: אולי אף להגיע לנקודת איזון או רווח מוקדם מהתחזיות. הם מותירים למניה מחיר יעד של 27 דולר – פי יותר מ-3 ממחיר המניה היום.
lt/pgt

ltpgt
גם מניית חברת התקשורת האלחוטית פלוור נפלה היום ב-10.9% למחיר של 5.1 דולרים. מי שבלטה היום בעלייה, בניגוד מוחלט לשלוש החברות הללו היא / בריזקום 10003285-MRQ, והיא היחידה שעד לשלב זה סיפקה חדשות רעות בנוגע לרבעון הראשון של השנה.
lt/pgt

ltpgt
את המסחר סיימה המניה במחיר של 5.9 דולרים לאחר עלייה של 3.3%, ויתכן שירידה של כ-18% אמש במניה לאחר פרסום אזהרת הרווח שלה נראית מספיקה למשקיעים בשלב זה. החברה צופה כי תדווח על הכנסות של 23-26 מיליון דולר ברבעון הראשון של השנה וכי תגיע לאיזון בשורת הרווח.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, בפייפר ג'פרי אומרים היום כי אינם מאמינים שבשורת ההכנסות תוכל בריזקום להגיע אל הטווח העליון שהציבה, וכי היא תדווח ברבעון הראשון על הכנסות של 23.5 מיליון דולר. הם אף לא מאמינים כי החברה תצליח לדווח על איזון בשורת הרווח למניה, וצופים כי הוא יסתכם בהפסד של 2 סנטים למניה. הם מורידים את ההמלצה למניה מ"קנייה חזקה" ל"קנייה" ואת מחיר היעד למניה מ-35 דולר למניה ל-18 דולר למניה.
lt/pgt

ltpgt
מניית גילת לוויינים , שמככבת לאחרונה בצד היורדות, איבדה היום 8.1% למחר של 12.7 דולר. אצל גילת המצב קשה מזה של בריזקום מבחינת חומרת אזהרת הרווח והורדת התחזיות המשמעותית לשנת 2001, כמו גם בהמלצות עגומות מכיוון בתי ההשקעות המכסים אותה.
lt/pgt

ltpgt
החברה מצפה לרווח של 1 דולר למניה ב-2001, אך האנליסטים המכסים את החברה נוטים שלא להסכים. כך, ביו.בי.אס וארבורג מעריכים כי החברה לא תרוויח יותר מ-45 סנט למניה בשנה כולה, ובגולדמן סאקס אופטימיים יותר, ומדברים על רווח של 85 סנט למניה, כלומר:

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully