וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קראפט מתכננת הנפקה ציבורית לגיוס 5 מיליארד דולר להחזרת חובות לפיליפ מוריס

17.3.2001 / 13:57

ההנפקה של קראפט, חטיבה של פיליפ מוריס, עשויה להיות אחת מההנפקות הציבוריות הגדולות ביותר מעולם

רויטרס
ltpgt
ענק המזון קראפט הודיע היום כי בכוונתו לגייס עד 5 מיליארד דולר, במה שעשוי להיות אחת מההנפקות הציבוריות הגדולות ביותר מעולם. בהנפקה הגדולה ביותר עד כה גייסה חברת AT&T וויירלס (סימול: AWE) סכום של 10 מיליארד דולר. הספין אוף של חברת Agere Systems של ענקית הטכנולוגיה לוסנט צפוי להניב עד 7 מיליארד דולר.
lt/pgt

ltpgt
קראפט היא חטיבת מזון, משקאות וטבק של פיליפ מוריס (סימול: MO), ובכוונתה לגייס את הכסף לצורך החזר חוב לפיליפ מוריס, שמסתכם ב-11 מיליארד דולר. לאחר ההנפקה צפויה פיליפ מוריס להחזיק ב-275 מיליון ממניות מסוג A, ובכל 1.18 מיליארד מניות סוג B שיונפקו. פיליפ מוריס דיווחה כי בכוונתה לחלק דיווידנד לשני סוגי המניות, אך לא סיפקה את שיעור הדיווידנד הצפוי.
lt/pgt

ltpgt
בין החתמים בהנפקה יהיו בתי ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון וסלומון סמית ברני.
הגשת התשקיף היא בעיתוי בו חברות רבות שוקלות מחדש את תוכניות ההנפקה, ומאז תחילת השנה יותר מ-50 חברות, מרביתן מתחום הטכנולוגיה, משכו את ההנפקות שלהן בשל תנאי השוק הגרועים. קראפט, בכל מקרה, כבר הגישה בקשה לרישום בבורסה בנ"י תחת הסימול KFT.
lt/pgt

ltpgt
לקראפט שתי חטיבות בחלוקה גיאוגרפית. הראשונה, קראפט צפון אמריקה, נהנתה ב-2000ממכירות של 25.3 מיליארד דולר, 73% מכלל המכירות של קראפט באותה שנה. החטיבה רשמה הכנסות של 1.4 מיליארד דולר, או 96 סנט למניה.
lt/pgt

ltpgt
החטיבה השנייה, קראפט אינטרנשיונל, פועלת ב-63 מדינות ומכירותיה הסתכמו ב-9.4 מיליארד דולר ב-2000.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully