וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רווחי הון גדולים ממכירה והנפקה של חברות בנות הובילו את ניסקו לרווח שנתי של 91 מיליון שקל

18.3.2001 / 9:34

ובלי מחיקות כנראה שאי אפשר: ניסקו הפחיתה את השקעתה ב-zydacron.com במיליון דולר לאחר הגיוס שהשלימה החברה בסוף השנה

שלומי גולובינסקי
ltpgt
קבוצת ניסקו מסיימת שנה מוצלחת במיוחד, במהלכה השלימה הקבוצת רה-ארגון בפעילותה, והנפקה של חברה בת בבורסה בתל אביב. הכנסות הקבוצת הסתכמו בשנת 2000 ב-560.5 מיליון שקל, המהווים גידול של 86% ביחס להכנסות שנרשמו בשנה החולפת. הגידול מוסבר באיחוד של שנת פעילות מלאה של שלוש חברות הפועלות בתחום הרכיבים, שנרכשו בסוף 1999.
lt/pgt

ltpgt
אולם בסופו של דבר, הושפעה ניסקו בעיקר מהעלייה החדה בביקוש לרכיבים אלקטרוניים, ובמיוחד לרכיבי תקשורת אקטיוויים. קבוצת הרכיבים בניסקו פועלת בעיקר באמצעות ניסקו פרויקטים (84%) שמניותיה הונפקו השנה בבורסה של תל אביב והניבו לקבוצה רווח הון של 42 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
הרווח הנקי של קבוצת ניסקו הסתכם בשנת 2000 ב-91.1 מיליון שקל, לעומת רווח של 6.1 מיליון שקל בשנה החולפת. את הרבעון הרביעי של השנה סיימה ניסקו עם רווח נקי של 51 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
מלבד רווח ההון שנבע לניסקו מהנפקת ניסקו פרויקטים, נהנתה החברה גם מרווח הון גדול ממכירת החברה הבת יוניסקור שנמכרה לפלקסטרוניקס ב-19.4 מיליון דולר. מכירת יוניסקור, שהיוותה, עד מכירת פעילותה, את עיקר הפעילות התעשייתית של הקבוצה, הניבה לניסקו רווח הון של 45.6 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
מלבד פעילותה של ניסקו בתחום הרכיבים, ופעילותה המסרותית בתחום ייצור מוני החשמל, החלה ניסקו במהלך השנה האחרונה להיכנס באינטנסיוויות גם לתחום ההשקעות בהיי-טק. לניסקו השקעה של 2.4 מיליון דולר בקרן ההון סיכון ניורון, המהווה כ-21% מסך היקף ההשקעה בקרן.
ltbrgt
lt/bgtמחקה מיליון דולר בהשקעה ב-ltbgtzydacron.com
בנוסף, התחייבה ניסקו להשקיע עד 9.4 מיליון דולר בקרן ההמשך של ניורון - ניורון 2, שהשלימה בחודש נובמבר גיוס ביניים של 48.6 מיליון דולר מתוך תכנון לגיוס של 120-100 מיליון דולר. עד כה השקיעה ניסקו כ-3 מיליון דולר בניורון 2.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, מחזיקה ניסקו בשליטה בשתי חברות סטארט אפ מבטיחות נוספות. הראשונה היא ניסקו נ.א.מ.ס, המפתחת טכנולוגיה שתאפשר תקשורת על גבי קווי חשמל. בסוף דצמבר הודיעה נא.מ.ס על קבלת הזמנה בהיקף של 11 מיליון דולר לאספקת מוני חשמל להודו.
lt/pgt

ltpgt
רק כדי לקבל מושג על הפונציאל בתחום, נציין כי המתחרה של נ.א.מ.ס, חברת מאי.נט מקבוצת נגה טכנולוגיות הבורסאית, השלימה לאחרונה גיוס הון שבוצע לפי שווי של לא פחות מ-350 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
חברת סטארט אפ נוספת מבית ניסקו היא אימג'ין, המשקיעה בפיתוח ושיווק של מערכות מולטימדיה מתקדמות. אימג'ין היתה אמורה בשנה החולפת להנפיק את מניותיה בבורסה של פרנקפורט, אולם בסופו של דבר הנפקה זו לא יצאה אל הפועל.
lt/pgt

ltpgt
ובלי מחיקות כנראה שאי אפשר: ניסקו הפחיתה את השקעתה ב-zydacron.com במיליון דולר, לנוכח שווי הגיוס שביצעה החברה בסוף שנת 2000.

בסוף שנת 2000 מסתכמת יתרת המזומנים בקופתה של ניסקו ב-130 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully