וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מספיחי המחיקות בפועלים השקעות: לידר מדווחת על מחיקות של 11 מיליון שקל

18.3.2001 / 16:22

גם חברת שרם פודים קלנר, בעלת השליטה בלידר, מדווחת על מחיקות של 5.5 מיליון

גולן פרידנפלד
ltpgt
ההפסד עליו דיווחה פועלים השקעות ביום חמישי האחרון, שהסתכם בכ-30 מיליון שקל, הגיע גם אל לידר החזקות, שמדווחת על הפסד של 11 מיליון שקל בגין החזקותיה בשרשור בפועלים השקעות. חברת אורדן 770016-MRQ מחזיקה בלמעלה מ-50% מפועלים השקעות ולידר היא בעלת השליטה באורדן.
lt/pgt

ltpgt
אך זהו לא סוף הספיחים של ההפסד שדיווחה עליו פועלים השקעות. גם חברת שרם פודים קלנר , בעלת השליטה בחברת לידר, מדווחת על חלקה בהפסד - 5.5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
פועלים השקעות הודיעה כי המחיקה נובעת מירידת ערך של מספר ניירות ערך סחירים שהיא מחזיקה. המדובר במחיקה של ניירות ערך הנסחרים בנאסד"ק שירדו בשיעורים חדים במיוחד. ההערכות הן שמדובר בנקסוס (שחברת כלל תעשיות כבר הודיעה כי תפחית ההפרש בין מחיר המניה כיום לבין עלות ההשקעה), אראל תקשורת וטריון.
lt/pgt

ltpgt
ההערכות הן כי פועלים השקעות תסיים את הרבעון הרביעי של 2000 עם הפסד של 30 מיליון שקל, שיוביל לכך שהרווח הנקי השנתי של הקבוצה יסתכם בכ-80 מיליון שקל - המשקף תשואה על ההון בשיעור של כ-12%.
lt/pgt

ltpgt
לידר משמשת כחברת ההשקעות של קבוצת שרם פודים קלנר, וסיימה את 9 החודשים הראשונים של שנת 2000 עם רווח של 58.5 מיליון שקל, לעומת רווח של 22 מיליון שקל בתקופה המקבילה. שרם פודים קלנר סיימה את תשעת החודשים הראשונים של שנת 2000 עם רווחי שיא של 142 מיליון שקל, לעומת 17 מיליון שקל בתקופה המקבילה.
lt/pgt

ltpgt
שרם פודים קלנר פועלת כחברת אחזקות והשקעות, ועוסקת, במישרין ובעקיפין, במגוון רחב של פעילויות פיננסיות: ניהול קרנות הון סיכון, ניהול קרנות השקעה, ניהול הנפקות בארץ ובחו"ל, ניהול פעילות בניירות ערך וייעוץ פיננסי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully