וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחלת הפה והטלפיים תעלה לכלכלת בריטניה כ-13 מיליארד דולר

18.3.2001 / 13:46

ע"פ דיווח "הסאנדיי טיימס" המחיר הנוכחי גבוה בהרבה מהערכות קודמות בעקבות כספי הפיצויים הגבוהים שתיאלץ המדינה לשלם לחקלאים והפגיעה הקשה בענפי התיירות

יהודה שויצר
ltpgt
עלותה של מחלת הפה והטלפיים לכלכלת בריטניה נאמדת בכ-13 מיליארד דולר, כך מדווח "הסאנדיי טיימס" במהדורתו המקוונת.
lt/pgt

ltpgt
מנתונים חדשים שפורסמו עולה כי המחיר הנוכחי גבוה בהרבה מהערכות קודמות בעקבות כספי הפיצויים הגבוהים שתיאלץ המדינה לשלם לחקלאים שעדרי הבקר שלהם יושמדו והפגיעה הקשה בענפי התיירות.
lt/pgt

ltpgt
רק לשם המחשה על גודלו של האסון, בסכום שתוציא המדינה על המגיפה ניתן היה לבנות 90 בתי חולים ועלותו לבית אב נאמדת ב-530 דולר.
lt/pgt

ltpgt
מנתוני ה-CEBR, המרכז לחקר כלכלי ועסקי, עולה כי הענף הנפגע ביותר מהמגיפה הוא ענף התיירות שהכנסותיו יצומצמו בשיעור ניכר. מבחינת התיירות הנכנסת יירשם הפסד מוערך של 3.8 מיליארד דולר ומבחינת תיירות פנים יאמיר ההפסד ל-7.4 מיליארד דולר. מעבר להשפעה המיידית לענף התיירות צפויים גם קשיים בטווח הרחוק.
lt/pgt

ltpgt
בינתיים בבריטניה עסוקים בחיסול עדרים החשודים כנגועים או שהיו בקרבת חיה נגועה. שרת החקלאות, הברונית היימן, אמרה כי חיסול עדרי כבשים נגועים יתבצע כמתוכנן והדגישה כי המדינה גייסה את הצבא שיעזור במלאכת ההשמדה.
lt/pgt

ltpgt
דרך הטיפול במחלה מעורר לא מעט מחאות. עד כה נתגלו 297 מקרים של המחלה, על מדיניות משרד החקלאות יש להשמיד את כל הבקר הנמצא בטווח של 3 ק"מ מחיה נגועה. לא מעט חקלאים הביעו תרעומת על מדיניות זאת.
lt/pgt

ltpgt
אן בראו, חקלאית מאזור קומבריה, אמרה כי היא לא מתכוונת לעבור על כך בשתיקה והיא תתייצב על הבריקדות על מנת להציל את הבקר שלה "הטיפשות של משרד החקלאות זה משהו", אמרה, "נתגלה מקרה אחד בחווה סמוכה לפני תשעה ימים והם רוצים לחסל את כל העדרים באזור".
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully