וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גלבוע תעשיות: בית המשפט המחוזי סיים את הקפאת ההליכים כנגד החברה

18.3.2001 / 18:02

בשבוע שעבר התפטרו מספר חברי דירקטוריון ובעלי תפקידים בחברה; מזכיר החברה הודיע היום על התפטרותו; עובדי החברה הוצאו לחופשה כפויה כבר לפני חודש וחצי

אלי דניאל
ltpgt
קבוצת גלבוע תעשיות עץ , הנמצאת בשליטת יורם הויברגר, דן גולן ושלום מור, הודיעה היום כי בית המשפט המחוזי בתל אביב סיים היום את הקפאת ההליכים כנגד החברה (תיק פשר 1063/01) .
lt/pgt

ltpgt
כזכור, ב-31 בינואר ניתן ע"י סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט ישי לויט, צו להקפאת ההליכים כנגד החברה לתקופה של 45 יום, וזאת בעקבות בקשה לכינוס נכסים שהוגשה לפני כחודשיים ע"י בנק טפחות 668038-MRQ . לנוכח החלטת בית המשפט מהיום, נראה כי החברה אכן עלולה להיכנס בעתיד למצב של כינוס נכסים.
lt/pgt

ltpgt
תחילתה של הסאגה המשפטית במחלוקת שנתגלעה בין החברה הבת, תבור גלבוע, לבין בנק טפחות באשר לליווי הבנקאי שהעניק הבנק לפרויקט "צוקי השמש", אותו בונה החברה באילת. בנק טפחות החליט לממש משכון שנרשם לזכותו בגין הפרויקט ופנה ללשכת ההוצאה לפועל בהרצליה בבקשה למינוי כונס לנכסי תבור גלבוע.
lt/pgt

ltpgt
זמן קצר אחר כך הודיע בנק אוצר החייל כי הוא מעמיד לפירעון מיידי את אשראי הקבוצה. מרגע זה הבנקים האחרים לא חיכו עוד. הבנק הבינלאומי הראשון , הבנק לפיתוח התעשייה ובנק הפועלים החלו להחזיר שיקים של הקבוצה, ומזמיני עבודה עיכבו שיקים שברשותם ולא הפקידו אותם בידיה.
lt/pgt

ltpgt
בנוסף, נושי הקבוצה החלו לדרוש את פירעון הערבויות שבידיהם, ואף הם החלו להתדפק על משרדי החברה ולאיים בהפעלת אמצעים אלימים.
lt/pgt

ltpgt
לאור השתלשלות העניינים פנתה קבוצת גלבוע לבית המשפט המחוזי בבקשה למתן צו להקפאת ההליכים כנגדה. כמו כן, עוד בטרם התקיים הדיון בהקפאת ההליכים, הוצאו עובדי הקבוצה, שמספרם מסתכם בכ-200, לחופשה כפויה.
lt/pgt

ltpgt
לאחר שניתן צו הקפאת ההליכים ומונה נאמן לנכסי החברה (עו"ד ראובן רייף ממשרד גולדפרב, לוי, ערן ושות') התבקש בית המשפט לאשר לנאמן למכור במכרז, כעסק חי, את נכסי חטיבת העץ של החברה. בית המשפט אישר פעולה זו, וכן אישר לנאמן להתקשר עם שמאי לשם הערכת שווי חטיבת העץ.
lt/pgt

ltpgt
בינתיים, התפטרו בשבוע שעבר מספר חברי דירקטוריון ובעלי תפקידים בחברה, לאחר שהגיעו למסקנה כי ניהול החברה מתבצע ע"י הנאמן. ביום ראשון שעבר הודיעו גבי לייבוביץ' (ששימש כדירקטור חיצוני) וצביקה גנדלמן על התפטרותם מהדירקטוריון. כעבור יום הודיעה עדית וייס, ששימשה כדירקטורית חיצונית, על התפטרותה. ביום שלישי שעבר הודיע מבקר הפנים של החברה, רו"ח שלמה ביטן, על התפטרותו. ההתפטרות הבאה בתור הגיעה היום, כאשר מזכיר החברה, צביקה רזניק, הודיע על התפטרותו.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully