וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: קבוצת אי.די.בי בלטה בעליות ביום של ירידות קלות בבורסה

18.3.2001 / 18:26

מחזור המסחר נמוך: 163 מיליון שקל; במהלך היום רשמו המדדים ירידות של יותר מ-2% שנמחקו כמעט לחלוטין לקראת הסגירה

אילן מוסנאים
ltpgt
הבורסה של תל אביב הפתיעה הערב, וכנגד כל הסיכויים, הנאסד"ק והפערים השליליים, סיימה את המסחר ביציבות שערים, תוך מחזור נמוך של 163 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
המסחר נפתח בירידות שערים חדות של למעלה מ-2%, שהלכו והתמתנו ככל שנקפו השעות. כניסה של קונים לשוק והצפי להורדת ריבית מחרתיים ולהתאוששות בנאסד"ק הם שהיו האחראים לשינוי המגמה בשוק.
lt/pgt

ltpgt
מדד המעו"ף ננעל בעלייה מזערית של 0.03% לרמה של 411.71 נקודות, ומדד ת"א 100 ירד ב-0.22% לרמה של 401.08 נקודות. התל-טק ירד ב-0.51%.
lt/pgt

ltpgt
מנהל מחלקת ההשקעות בתמיר פישמן, דוד לוי, ציין כי שינוי המגמה במהלך המסחר בבורסה אינו יותר מתיקון טכני לירידות בתקופה האחרונה, שנבע מכך שהמשקיעים ראו, אחרי הלחץ בפתיחה, שאין מוכרים בשוק ושהחששות נרגעו.
ltbrgt
lt/bgt הרמות הנוכחיות ריאליותltbgt
לוי ציין כי עדיין שוררת בשוק אווירה פסימית, ולמעשה העליות באו דרך המניות שנפלו חזק בימים האחרונים, ושמניותיהן התאוששו מעט היום. לוי הוסיף כי אם עד לפני חודש ההערכות היו שהרמות הריאליות למעו"ף נעות סביב 470 עד 500 נקודות, והחולשה היא בשל הירידות בנאסד"ק והמצב הבטחוני, הרי שכיום, בעקבות הדו"חות שזרמו עד כה, המשקיעים כבר מבינים שהרמות הנוכחיות משקפות את מצב השוק.
lt/pgt

ltpgt
מניית טבע ריכזה היום את המחזור הגבוה בבורסה - 23 מיליון שקל - וירדה ב-3% בעקבות פער שלילי של 5.4% שפתחה בסוף השבוע בנאסד"ק.
lt/pgt

ltpgt
מניית בזק נסגרה בעלייה של 0.9% במחזור של 10 מיליון שקל. החברה פירסמה שלשום את תוצאותיה לשנת 2000, על פיהם היא סיימה את 2000 עם הפסד של 549 מיליון שקל. ההפסד העצום נוצר בעיקר בגין הפרשה של כ-1.5 מיליארד שקל לפיצויי פרישה לעובדים, ועקב הפסדי החברות הבנות, פלאפון, YES ובזק בינלאומי. נראה שהעובדה שמרבית הפרמטרים בדו"חות כבר היו ידועים, עוזרת למגמה החיובית במניה.
ltbrgt
lt/bgt מניית בנק דיסקונט ממשיכה לרדתltbgt
קבוצת אי.די.בי, שפתחה במגמה של ירידות, התאוששה בהמשך היום וסיימה את המסחר עם עליות שערים נאות, אחרי תקופה ארוכה של חולשה. את המהפך הובילו מניות החברה האם אי.די.בי אחזקות שעלו ב-3.1% ומניית כלל תעשיות 608018-MRQ שטיפסה ב-3.5%. אי.די.בי פיתוח 798017-MRQ עלתה ב-2.4% ודסק"ש 639013-MRQ עלתה ב-1.9%.
lt/pgt

ltpgt
כזכור, בסוף השבוע שעבר פירסמה קבוצת אי.די.בי, שמניותיה איבדו מתחילת השנה כ-30% בממוצע, אזהרת רווח, לפיה תספוג ברבעון הרביעי הפסדים של כ-500 מיליון שקל בגין מחיקות ובשל הפסדי החברות המוחזקות
lt/pgt

ltpgt
מניית בנק דיסקונט ירדה ב-1.2% במחזור של מיליון שקל. מניית הבנק ירדה ביום חמישי ב-1.8%, בעקבות אזהרת הרווח שפירסם לפיה יפסיד ברבעון הרביעי של שנת 2000 למעלה מ-89 מיליון שקל, ויסיים את השנה בהפסדים.
ltbrgt
lt/bgt מכתשים יורדת למרות הדו"ח החיוביltbgt
שני הבנקים הגדולים נסחרו במגמה מעורבת. מניית בנק לאומי ירדה ב-0.8% במחזור של 12 מיליון שקל, ומניית בנק הפועלים 662577-MRQ עלתה ב-0.2% במחזור של 8.5 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
מניית מכתשים אגן , שפירסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי של השנה, ירדה ב-2% במחזור של 7 מיליון שקל, למרות שפירסמה דו"חות טובים. החברה סיימה את הרבעון עם עלייה של 3% במכירות ל-224 מיליון דולר ועם רווח של 11 מיליון דולר, לעומת הפסד של 18 מיליון דולר ברבעון המקביל.
lt/pgt

ltpgt
בלטו היום בעליות חריגות ובמחזורים חריגים מניית טכנופלסט ונצ'רס שטיפסה ב-9% במחזור של מיליון שקל, ומניית ירדן, שעלתה ב-2.6% במחזור של 1.5 מיליון שקל.
ltbrgt
lt/bgt פועלים השקעות יורדת בעקבות אזהרת הרווחltbgt
מניית פורמולה עלתה ב-2.8% במחזור של מיליון שקל. המניה זכתה היום להמלצת "קנייה בסיכון גבוה" מכלכלני בנק הפועלים, שקבעו לה מחיר יעד של 40 דולר - גבוה ב-73% ממחירה בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
פועלים השקעות ירדה ב-4.8%. החברה פירסמה שלשום אחרי סיום המסחר אזהרת רווח לרבעון הרביעי של שנת 2000, לפיה תבצע מחיקה של כ-30 מיליון שקל כתוצאה מירידת ערך של מספר ניירות ערך סחירים שהיא מחזיקה, ותסיים את הרבעון בהפסד דומה.
lt/pgt

ltpgt
מניית ריטליקס ירדה 4.3% במחזור של מיליון שקל. המניה, שהחלה את המסחר עם פער שלילי של 7%, הושפעה הבוקר גם מהידיעה שפורסמה ב"ידיעות אחרונות", לפיה הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, מעכב את העסקה בה אמורה קוקה קולה ישראל לרכוש 33% ממניות מיזם ה-ASP של החברה בהשקעה של 5 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully