וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אופנהיימר: אופטימים לגבי התוצאות של אם סיסטמס למרות הנפילה בטווח הקרוב

18.3.2001 / 18:36

מעריכים כי הטווח הקרוב לוטה בערפל, וכי החברה תעשה ודאי שימוש ב-110 מ' ד' שבקופתה להשקעה בטכנולוגיות משלימות; קובעים כי שוויה אטרקטיווי

גתית פנקס
ltpgt
"למרות הנפילה הקרובה בתוצאותיה הכספיות של אם סיסטמס , אנחנו נותרים בהחלט אופטימיים לגבי החברה ולגבי שוק התקני הגישה לאינטרנט", כך פותחים בבית ההשקעות אופנהיימר (CIBC) את הדו"ח על החברה, לאחר פרסום אזהרת הרווח שלה לרבעון הראשון של 2001. הם אף מותירים למניית החברה, המתמחה בזכרונות פלאש, המלצת "קנייה".
lt/pgt

ltpgt
נזכיר, כי ההדרכה החדשה שההנהלה נתנה מדברת על הכנסות של 15 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2001 (בעוד בבית ההשקעות קיוו להכנסות של כ-20 מיליון דולר) ועל הפסד של 8 סנטים למניה (בעוד בבית ההשקעות קיוו לאיזון בשורת הרווח ברבעון).
lt/pgt

ltpgt
לדבריהם, החברה סבלה ברבעון הראשון של 2001, כפי שבא לידי ביטוי באזהרותיה, מביטולי הזמנות, בעיקר מסקטור ההתקנים הניידים לאינטרנט ומשוק הטלקום, שעה שלקוחותיה מעוניינים להיפטר מהמלאים שברשותם קודם שיחדשו הזמנות מן החברה.
ltbrgt
lt/bgt אם סיסטמס תשקיע בטכנולוגיות משלימותltbgt
הטווח הקרוב של החברה לוטה בערפל, ועל כן, החברה תעשה שימוש ודאי במזומנים שבקופתה כדי להשקיע בטכנולוגיות משלימות, כדי להיות ממוצבת במקום טוב ביחס לטווח הארוך. עם זאת, האנליסטים רוברט אדמס ודניאל גלבטוך אינם מציינים מה בדיוק היא מתכוונת לעשות כדי להוציא אל הפועל כוונה זו, אולם נראה כי מדובר ברכישה של טכנולוגיות כאלה, דבר עליו החברה גם דיברה בעבר.
lt/pgt

ltpgt
נקודה חיובית עבור החברה היא שאומנם היא נפגעה בצורה משמעותית מערוץ ההכנסות של הדיסק-און-צ'יפ, ואולם האנליסטים אומרים כי היא ממשיכה לזכות בביקוש גבוה למוצר הדיסק-און-קי שלה, בעיקר לאור דרישה גבוהה - אפילו גבוהה מהצפוי - מכיוון IBM.
lt/pgt

ltpgt
אומנם כיום הדיסק-און-קי מהווה רק חלק קטן מהכנסות החברה, אך הוא אמור לתרום להן בצורה משמעותית יותר ב-2002, ולהערכת אופנהיימר במהלך השנה הקרובה והבאה תדווח החברה על מספר עסקות בכיוון זה. ה-DiskOnKey הוא קו מוצרים המיועד לספק פיתרון אחסנה נייד מבוסס פלאש למחשבים אישיים, והחברה חתמה בנובמבר 2000 על הסכם שיווק עם חברת יבמ לשיווק קו מוצרים זה.
lt/pgt

ltpgt
צמד האנליסטים מציין כי אם סיסטמס נסחרת בוולואציה אטרקטיווית בהשוואה למזומנים בקופה שלה, שהם כ-110 מיליון דולר (או 4.15 דולר למניה). מאז תחילת השנה איבדה המניה 60% מערכה, וכיום היא נסחרת לפי שווי של 200 מיליון דולר בלבד, לעומת שווי של יותר ממיליארד דולר בשיא.
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully