וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"רד הרינג": אריאל שרון מנסה להרגיע את קהילת ההיי-טק בארה"ב במאמץ למשוך משקיעים זרים

18.3.2001 / 12:03

בשיחת ועידה עם נציגי אינטל, AOL וחברות אחרות, נשאל שרון בעיקר לגבי מדיניות המסים של ישראל

סוכנויות הידיעות
ltpgt
ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, מנסה להרגיע את קהילת ההיי-טק בארה"ב, כך נכתב במאמר במהדורה המקוונת של המגזין "רד הרינג" השבוע. בנאום ששודר באמצעות לוויין לקבוצה של מנהלים בכירים בחברות טכנולוגיה בארה"ב, בהן AOL-טיים וורנר 10003651-MRQ אינטל , סאן מיקרוסיסטמס ואפלייד מטריאלס (סימול AMAT), ניסה שרון לשכך את החששות מהקו הפוליטי הנוקשה המזוהה עימו.
lt/pgt

ltpgt
כתב "רד הרינג", דיוויד ליפשוץ, הקפיד לציין כי שרון פנה אל מנהיגי הטכנולוגיה עוד לפני שפנה אל מנהיגי הקהילה היהודית בארה"ב, ולפני פגישתו המתוכננת עם הנשיא בוש.
lt/pgt

ltpgt
בחירתו של שרון, כותב ליפשוץ, הלחיצה לא מעט אנשים. הגנרל המפורסם היה קשור לכמה פשעי מלחמה, ורבים בקהילת ההיי-טק חששו מה יקרה לאחר בחירתו בעקבות הקו הנוקשה בו הוא נוקט. יוסי ורדי אמר ל"רד הרינג" כי היו חששות ניכרים (בעקבות בחירתו של שרון).
lt/pgt

ltpgt
אך הנאום, כאמור, התאפיין בנימה פייסנית. שרון החל את דבריו באזכור ממשלת האחדות, והמשיך בתיאור תוכנית כלכלית שתהפוך את ישראל ל"ידידותית" יותר כלפי משקיעים זרים. שרון הזכיר יציבות כלכלית, קונסולידציה פיסקלית, ליברליזציה של השווקים הפיננסיים ורפורמות נחוצות.
lt/pgt

ltpgt
נראה כי נושאי המיסוי בישראל מטרידים את המשקיעים ואנשי הטכנולוגיה יותר מאשר המצב הבטחוני. בשלב השאלות שלאחר הנאום נשאל שרון על ידי דיוויד קולברן, נשיא פיתוח עסקי ב-AOL טיים וורנר, אם ישראל מתכוונת לשנות את חוקי המס שלה. נשיאה הישראלי של אפלייד מטריאלס, דן מידן, דרש באותו נושא. שרון השיב כי תוך 45 ימים הוא יגיש הצעת חוק לרפורמה במיסוי.
lt/pgt

ltpgt
איש העסקים הישראלי, דווידי גילה, שאל את שרון אם ישראל מתכננת להקים ועדה שתבחן שילוב דעותיהם של מנהיגי קהילת ההיי-טק בישראל בפוליטיקה הישראלית. בסיום הפגישה אמר יוסי ורדי כי שרון הפיג את החששות במידה רבה. לפחות לעת עתה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully