וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תשובה ממשיך להגדיל החזקותיו בים תטיס: רכש עוד 2% מאבנר בכ-15 מיליון שקל

18.3.2001 / 11:46

כך נודע ל-TheMarker.com; המניות נרכשו על ידי דלק השקעות בעיקר ממשקיע פרטי; הגיע להחזקה של 40% באבנר

שלומי גולובינסקי
ltpgt
איש העסקים יצחק תשובה ממשיך להגדיל את החזקותיו בקבוצת ים תטיס. ל-TheMarker.com נודע כי דלק השקעות רכשה בשבוע שעבר כ-2% מיחידות ההשתתפות של אבנר 268011-MRQ , בשווי של 14.4 מיליון שקל. מרבית היחידות נרכשו ממשקיע פרטי באמצעות עסקה גדולה מחוץ לבורסה. חלק קטן מהיחידות נרכש במהלך המסחר בבורסה.
lt/pgt

ltpgt
את הרכישה ביצעה הפעם דלק השקעות, ולא דלק אנרגיה המחזיקה בכ-36% ממניות אבנר, בעיקר כיוון שלדלק השקעות יתרות נזילות גבוהות יותר מאלה של דלק אנרגיה.
lt/pgt

ltpgt
עם השלמת הרכישה, הגיעה קבוצת דלק להחזקה של כ-40% מיחידות ההשתתפות של אבנר. דלק מחזיקה גם ב-50% ממניות חברת הניהול של אבנר, כשביתרת המניות מחזיקה חברת כהן פיתוח 810010-MRQ הבורסאית. מניות אבנר נסחרות בתל אביב לפי שווי של 187 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
במהלך השנה האחרונה הגדילה דלק אנרגיה את החזקותיה באבנר מ-24% ל-36% כיום. ההערכות הן כי דלק תרצה להגיע בעתיד להחזקה של כ-50% לפחות ממניות אבנר.
lt/pgt

ltpgt
אבנר שותפה בשיעור של 25.5% בים תטיס. כמות דומה של מניות מחזיקה השותפות האחות של אבנר, דלק קידוחים , הנשלטת במישרין על ידי דלק אנרגיה. יתרת המניות מוחזקת בידי חברת הקידוחים האמריקאית סמידן.
lt/pgt

ltpgt
בשבוע שעבר הודיעה חברת החשמל, לראשונה, על כוונה להיכנס למו"מ אינטנסיווי עם ים תטיס במטרה לרכוש ממנה את מחצית מתצרוכת הגז הדרושה לה ל-10 השנים הקרובות. שווי הגז שאמורה ים תטיס לספק לחברת החשמל מוערך בכ-1.5 מיליארד דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully