וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון העביר לבדיקת היועץ המשפטי את סוגיית צווי החירום בבנק ישראל

18.3.2001 / 12:30

רה"מ ושר האוצר דחו את תביעותיהם של רוב השרים לפתוח את הדיון בתקציב המדינה ולאפשר תוספות תקציב למשרדיהם

כתב TheMarker.com
ltpgt
בישיבת הממשלה הבוקר העלה שר המשפטים, מאיר שטרית, לדיון את סוגיית העיצומים הממושכים שבהם נוקטים עובדי בנק ישראל והתריע בפני השיבושים הצפויים לפעילות התקינה של המשק מכך ובעיקר בכל הנוגע להחלטות המוניטריות.
lt/pgt

ltpgt
רה"מ אריאל שרון אמר כי קיבל את תביעת הנהלת בנק ישראל להוציא צווי חירום לעובדים החיוניים בבנק המרכזי הנוקטים עיצומים והעביר את הבקשה לבדיקה של היועץ המשפטי.
lt/pgt

ltpgt
שרון אמר כי אם היועץ המשפטי יקבע כי אין בעיה משפטית, מתכוון רה"מ להיענות לתביעת בנק ישראל. שר המשפטים מאיר שטרית הודיע כי יתמוך בהוצאת צווים אלה.
lt/pgt

ltpgt
בעניין התקציב פנו שרים רבים לרה"מ ולשר האוצר במהלך ישיבת הממשלה ותבעו לפתוח מחדש את הצעת התקציב לדיון בממשלה וזאת כדי לתת מענה לתביעותיהם לתוספות תקציב למשרדיהם.
lt/pgt

ltpgt
רה"מ הודיע כי הוא מגבה את שר האוצר להעביר עד סוף מארס את חוק התקציב ככתבו וכלשונו ורק בשלב מאוחר יותר לבצע שינויים בתקציב כפי שמתחייב.
lt/pgt

ltpgt
שר האוצר הודיע לשרים כי בכוונתו להפעיל את ועדת השרים שבראשה הוא עומד לעניין החקיקה הפרטית ולקבל החלטות בקרוב לביטול הצעות החוק הפרטיות, זאת מאחר שעלותן לתקציב מגיעה להיקף של מיליארדים ותבוא על חשבון סעיפים אחרים חיוניים בתקציב ועל חשבון סדר הקדימויות שקבעה הממשלה.
lt/pgt

ltpgt
רה"מ הודיע כי הוא מעניק גיבוי לשר האוצר לבצע את המהלכים הדרושים כדי לייצב את הכלכלה והמשק.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully