וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מנכ"ל קריאו-סאיטקס: מלצר עזב כי לא קיבל את תפקידי

19.3.2001 / 7:48

עמוס מיכלסון: כ-20 מנהלים בכירים בחטיבת קדם הדפוס של סאיטקס פרשו בשנה האחרונה מהחברה, בעקבות המיזוג עם קראו הקנדית; נשיא החברה בישראל, ארז מלצר, פרש בשבוע שעבר

הארץ
ltpgt
lt/bgtמאת עמי גינזבורגltbgt

כ-20 מנהלים בכירים בחטיבת קדם הדפוס של סאיטקס פרשו בשנה האחרונה מהחברה, בעקבות המיזוג עם קראו הקנדית, שיצר את חברת קראו-סאיטקס - כך מגלה מנכ"ל קראו-סאיטקס, עמוס מיכלסון, בראיון ל"הארץ". לדברי מיכלסון, מרבית העזיבות נבעו מחוסר התאמה של המנהלים לפילוסופיה הניהולית שאימצה החברה. מרבית העוזבים הוחלפו, לדבריו, בעובדים אחרים של סאיטקס שקודמו לתפקידי ניהול.
lt/pgt

ltpgt
הניהול של קראו-סאיטקס מבוסס על שיטת הקונסנסוס, שלפיה כל ההחלטות בחברה צריכות להתקבל בהסכמה של כל הנוגעים בדבר, כולל עובדים זוטרים שתפקידם להביא את ההחלטות לידי ביצוע. לדברי מיכלסון, כמה מהמנהלים הבכירים לא הסתגל לשיטת ניהול זו, ולכן נאלץ לעזוב.
lt/pgt

ltpgt
גל עזיבות הבכירים של קראו-סאיטקס הגיע בשבוע שעבר לשיאו עם פרישתו של נשיא החברה בישראל, ארז מלצר. לדברי מיכלסון, עזיבתו של מלצר לא נבעה מאי התאמה לסגנון הניהול, אלא מכך שמלצר לא קיבל את תפקיד מנכ"ל קראו-סאיטקס שבו חפץ. מלצר אישר כי זו אכן היתה הסיבה שבגללה פרש מהחברה.
lt/pgt

ltpgt
לדברי מיכלסון, המחלוקות על דרך הניהול בקראו-סאיטקס גרמו בכמה מהמקרים לשיתוק בתהליך קבלת ההחלטות ולתסכול אצל מנהלים ועובדים. "הבהרנו לאנשים שמי שלא ינהל על פי הסגנון של קראו-סאיטקס, לא יוכל להמשיך בחברה", הוא אומר. לדבריו, קצב תחלופת העובדים בקבוצה הישראלית של קראו-סאיטקס דווקא הואט בשנה האחרונה בהשוואה לעבר.
lt/pgt

ltpgt
מיכלסון מוסיף כי הסיבה העיקרית שמנעה מחטיבת קדם הדפוס של סאיטקס מלצמוח לפני המיזוג היתה חוסר השקעה במחקר ופיתוח בכמה מקווי המוצרים. הקווים שבהם התגלה מחסור בהשקעות הם קו מדפסות האימות שבחטיבת אייריס, קו המוצרים לדפוס על פי דרישה (POS), וקווי הסורקים והמצלמות הדיגיטליות.
lt/pgt

ltpgt
לדברי מיכלסון, קראו-סאיטקס הזרימה בשנה האחרונה תקציבי פיתוח גדולים יותר לקווי מוצרים אלה, על מנת לעודד את תהליך הצמיחה בחברה. "המטרה שלנו היא לחזור לקצב צמיחה של 30% שאיפיין את קראו ערב המיזוג", הוא אמר. לדבריו, התכנון הוא להגיע לקצב צמיחה כזה ב-2004.
lt/pgt

ltpgt
לקראו-סאיטקס יש הכנסות של כ-700 מיליון דולר בשנה. החברה מעסיקה כיום כ-4,000 עובדים, ונסחרת בוול סטריט בשווי של 860 מיליון דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully