וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ענבר: "חברות הכבלים אינן יכולות לגלגל את הפסדיהן על כתפי המועצה"

19.3.2001 / 8:06

יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין משיבה למנכ"ל תבל דיגיטל, יוסי דואר, שטען אתמול כי "הרגולציה גורמת לבזבוז משאבים משווע"

רוני קורן-דינר
ltpgt
דורית ענבר, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולוויין, אמרה היום ל-TheMarker.com כי הופתעה לשמוע את טענותיו של יוסי דואר, מנכ"ל תבל דיגיטל, בדבר אשמת המועצה בהפסדי חברות הכבלים. ענבר אמרה כי "המועצה מצרה על ההפסדים שנגרמו לחברות, ואולם לא ניתן להטיל על כתפי הרגולטור את האחריות להם".
lt/pgt

ltpgt
כזכור, דואר התבטא אתמול בחריפות נגד מועצת הכבלים, וטען כי "הרגולציה גורמת לבזבוז משאבים משווע". כמו כן, תלה דואר את הפסדי חברות הכבלים במגבלות הפקות המקור שהטילה המועצה בכל ערוץ וערוץ, וכן אמר כי "ניהול התוכן בידי פקידים גרם לשרשרת ההתייקרויות בתחום התוכן המקורי והרכש".
lt/pgt

ltpgt
באשר לדבריו של דואר בדבר הצעת חברות הכבלים לרכז את הפקות המקור בערוץ ישראלי אחד, השיבה ענבר כי המועצה הביעה הסכמה עקרונית לרעיון כבר לפני כחצי שנה, אך דרשה לראות תוכנית הפקות מסודרת לשם בדיקת הסוגיה - שלה היא ממתינה עד היום.
lt/pgt

ltpgt
לעניין הטענה כי "הפקידים מנהלים את התוכן, כביכול", כותבת ענבר: "המועצה מופקדת, בין היתר, על טובתם ורווחתם של המנויים המהווים את רוב אוכלוסיית ישראל ועל איכות השידורים הניתנים להם. בין היתר מופקדת המועצה על פיתוח התכנים העבריים, אשר מהווים אינטרס משותף הן לחברות הכבלים, לאור עליית אחוזי הצפייה בהם, והן לצופים - הנהנים מהפקות מקור ישראליות".
lt/pgt

ltpgt
"ראוי להזכיר כי חובת הפקות המקור היתה תנאי יסודי למתן זכיונות לחברות הכבלים ויש למלאה בקפידה", ציינה ענבר. לסיכום דבריה, הביעה ענבר ביטחון כי חברות הכבלים יתגברו על המשבר אליו נקלעו, והמועצה תעשה כל שביכולתה על מנת לסייע להן בכך, בכפוף למטרות עליהן היא מופקדת.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully